fbpx

Täna Jazzkaarel

23. aprill 2012

21.00 No99 jazziklubis Tribute to Jaco Pastorius, Global Village
19.00 Pärimusmuusika aidas duo Raivo Tafenau-Meelis Vind

Täna ja järgnevatel päevadel Viljandis ja Tartus teeb ilma saksa-prantsuse-taani muusikute trio Das Kapital. See on ansambel, mis Anne Ermi sõnul on paljudel festivalidel ja kontsertidel pakkunud kuulajaile unustamatu elamuse karismaatilisuse, särtsaka energia, kava hea vaheldusrikkuse ja vaimukusega. Saksofonist Daniel Erdmann, kes on eestlastele ammu tuntud duost Dessert Time koos meie kitarristi Jaak Sooäärega, kahekesi alustavadki nad tänast kontserti Kumus. Daniel Erdmann on liider nii mitmes oma bändis kui ka Das Kapitalis ning kaasliider veel kaheteistkümnes! rahvusvahelises koosseisus.

Das Kapitali taanlasest kitarrist Hasse Poulsen elab nagu Daniel Erdmanngi viimastel aastatel Prantsusmaal ja mängib prantsuse esisaksofonisti Louis Sclavis’ ansamblis. Oma ansamblitega ja solistina on ta kontserte andmas üle Euroopa ja on salvestanud hulga heliplaate. Edward Perraud kuulub Euroopa löökpillimängijate absoluutsesse meistriklassi virtuoosse mängu, nakatava energia ja fantaasiaküllusega. Tema uus CD Synaesthetic Trip Edward Perraud Quartet(vaadake kindlasti ta intrigeerit kodulehte) on pälvinud prantsuse kriitikute kõrgeima hinnangu Choc ja kuulub jazziplaatide müügitabeli esikuuikusse. Kontserdid Fred Frithi jpt kuulsate muusikutega on kõikjal oodatud. Niisiis Das Kapitali kapital on võimas, ületab piire ja pakub naudingut. Oma osa on siin saksa 20.sajandi ühe kuulsaima helilooja Hanns Eisleri loomingul, kus kohtuvad tollane olustikumuusika, revolutsioonilised viisid ja moodne helikeel. Eisler on kirjutanud rohkelt värvikat filmimuusikat, aga ka lühivorme ja sümfoonilisi teoseid ja vokaalteoseid Bertolt Brechti sõnadele. 10-26 aprillini annab Das Kapital kokku 13 kontserti Soome, Norras, Eestis ja Leedus. Kõigil kolmel on tihe esinemisgraafik juba aasta lõpuni, mis näitab, et tegu on tõesti väga oodatud ja hinnatud muusikutega. Das Kapitali kolm kontserti Jazzkaarel on väga hea kapital ka meie kuulajate jaoks.

Kodulehed:

Tänase Jazzkaare päeva Tallinnas lõpetab legendaarsele Jaco Pastoriusele pühendatud õhtu jazziklubis, kus saab näha tema kaua-aegse sõbra Brian Melvini tehtud dokumentaalfilmi, millele järgneb kontsert ansambliga Global Village, kus kõlab samuti Jaco Pastoriuse loomingust inspireeritud muusika.

Viljandi Pärimusmuusika Aidas esineb täna festivali populaarseim duo Raivo Tafenau- Meelis Vind oma uue kavaga, peatselt on neilt sama materjaliga oodata ka uut albumit.

Tänasest alates kuni reedeni saab iga päev kell 13.00 No99 Jazziklubis kuulata lõunakontserte. Teile esinevad G. Otsa nimelise muusikakooli õpilased. Vaata rohkem infot SIIT!

Ka Linnaruumiprojekt ei ole kuhugi kadunud. Uus päev uued aktsioonid. Vaata mis meil täna plaanis on SIIT!