fbpx

Täna Jõulujazzil kontsert, mis teeb hingele head!

04. detsember 2013

Täna,  Soome Vabariigi iseseisvuspäeva eel, annavad imekauni avara helimaailmaga kontserdi  AVARA Niguliste kirikus Soome jazzitipud – Jukka Perko, Teemu Viinikainen & Jarmo Saari. 

 

 Jukka Perko  on aastate jooksul pälvinud üle kümne soome maineka muusikaauhinna. Täna ulatub Jukka Perko muusika ampluaa Põhjala vaikusest helikoskedeni. „Kaananinmaa“ (2002) „Maan Korvessa“ (2008) ja „Avara“ (2011), samuti sajad kirikukontserdid moodustavad kauni kaare ühest talle olulisest muusikavaldkonnast, kus vaimulikud viisid saavad uue elu.

 

Teemu Viinikainen on Soome populaarsemaid jazzmuusikuid. Inglise mainekas jazzikriitik Stuart Nicholson paigutab Teemu Viinikaineni maailma kitarristide Top 20-sse. Teemu on korduvalt Eestis esinenud.  Ta on musitseeerinud ka paljude maailma jazzitippudega nagu Randy Brecker , Tim Hagans, Joe Lovano, Vince Mendoza, Dave Liebman jne. ning esinenud pea kõigi Soome nimekamate jazzmuusikutega. Kitarristi viimaste heliplaatide hulka kuuluvad Jukka Perko Streamline Jazztet’i „Nyt!“ ja koos Kannaste ja Riippaga salvestatud „Jaskaa“ ja trioga Perko-Viinikainen-Saari CD „Avara“.

 

Kitarrist Jarmo Saari on tuntud ansamblitest ZetaBoo, XL, Anna-Mari Kähära orkestrist ja oma arvukatest sooloprojektidest. Ta kasutab julgelt elektroonilisi abivahendeid, sämplereid, erinevaid kitarre, mis teeb ta kontserdid  äärmiselt põnevaks. Mullu omistati talle mainekas auhind Finland Prize. 

 

Soome lainel saab täna jätkata ka Von Krahlis, kuhu tuleb oma NYConnection projektiga  Soome tipp-trummar Jaska Lukkarinen. Koos Roy Assaf’iga Manhattan School of Music’ust alguse saanud NYConnection on hea kaasaegse jazz-kvarteti musternäidis. Olles korralikult ‘kodus’ traditsiooniga, ei olda samas ilma põhjuseta stagneerunud mineviku esteetikasse, vaid liueldakse omatahtsi läbi stiilide, mustrite ja muusikalise materjali. NYConnection on Jaska Lukkarinen (trummid), Roy Assaf (klaver), Jussi Kannaste (saksofonid) ja Antti Lötjönen (kontrabass). Tänase Jõulujazzi piletiga saab 5 eurose sooduspileti lunastada ning nautida