fbpx

Täna kell 18.00 Kaarli kirikus TAKE 6

15. november 2010

Supergrupil valmis jõulude eel nende kolmas jõululaulude album “The Most Wonderful Time of the Year”, kütkestavalt svingiv ja nagu alati ei koonerda muusikud põnevate harmooniatega ja moodsate biitidega.

Tänavusel arvult viieteistkümnedal Jõulujazzil esinevad nii superstaarid kui ka head eesti esinejad andes kokku 28 meeleolukat kontserti. Taas on väga oodatud 10 Grammyga pärjatud ameerika vokaalansambel Take 6, kes 2002. Aasta festivalil tõi Linnahalli täismaja. Supergrupil valmis jõulude eel nende kolmas jõululaulude album “The Most Wonderful Time of the Year”, kütkestavalt svingiv ja nagu alati ei koonerda muusikud põnevate harmooniatega ja moodsate biitidega, tänu millele kõlab ansambel pigem kui bänd kui a cappella ansambel.

Iga laulja saab siin võimaluse näidata ka oma solistivõimeid, bass Alvin Chea loob humoorika pildi looga “You’re a Mean One, Mr. Grinch”. Lisaks nimiloole on plaadil mitmed magusamad jõululood nagu “White Christmas”, “I’ll Be Home for Christmas”, “Jingle Bells” jt. Lood on küll tuttavad ja kulumiseni esitatud, kuid Take 6 seaded panevad kuulajad alati kõrvu teritama, sest nad lihtsalt oskavad teha väga põnevaid arranžeeringuid. Ansambli eelmine jõulualbum “I Wish You A Merry Christmas” ilmus 1999. aastal ja sai suure menu osaliseks.

Kui 1987. aastal kirjutati alla leping plaadifirmaga Warner Brothers, sai Oakwood College’s alustanud ansambel nime Take 6. Aasta hiljem ilmunud omanimelist debüütalbumit hinnati kahe Grammyga ja selle müüginumbrite eest pälvis ansambel plaatinaplaadi. Sestpeale on jätkunud ansambli edulugu – 10 Grammyt, 10 Dove auhinda, lõputult nominatsioone ja mitu kuldplaati. Ansambli rikas helikeel ja hea svingitunnetus äratas tuntud jazz- ja gospelmuusikute seas tähelepanu, neid on esinema ja plaadistama kutsunud paljud staarid nagu Quincy Jones, Ella Fitzgerald, Stevie Wonder, Al Jarreau, Ray Charles, Whitney Houston, jt. A cappella muusikasse uusi tuuli toonud kollektiiv sai eeskujuks paljudele tänastele vokaalansamblitele. Pärast neid pole vokaalmuusika maailm enam sama, mis enne ja Take 6 liidripositsiooni pole veel keegi murdnud. Muideks suur osa selle ja ka järgmise plaadi materjali on salvestatud vendade Joey ja Mark Kibble’i Vertical Studios.

1991. aastast esineb Take 6 praeguses koosseisus: Alvin Chea – bass, Cedric Dent – bariton, Joey Kibble – teine tenor, Mark Kibble – esimene tenor, Claude V. McKnight – esimene tenor, David Thomas – teine tenor.

Oma seekordset Euroopa tuuri alustab ansambel sel reedel 19.novembril Itaalias Milaanos, edasi esinetakse Prantsusmaal, Austrias, Tšehhimaal, Venemaal, Lätis, Eestis ja Soomes ning juba 7. Detsembril on ansambel tagasi kodumaal. Tallinnas esineb ansambel Take 6 1. Detsembril kell 18.00 Kaarli kirikus.

Rohkem infot www.jazzkaar.ee

Kohtumiseni!