fbpx

Täna õhtul Nokia Kontserdimajas Jazzkaare juubelifestivali unistustebänd

27. aprill 2014

Pat Metheny Unity Group

feat. Chris Potter, Antonio Sanchez, Ben Williams, Giulio Carmassi. 

Pat Metheny Unity Group annab oma seekordse Euroopaturnee kolmanda kontserdi just juubelifestivalil, täites sellega paljude kuulajate ja ka Jazzkaare unistused. Vilniuse ja Riia kontserdikorraldajad rääkisid eile-üleeile toimunud  kontsertidest ja kõikidest muusikutest vaid ülivõrdes, eriti Pat Metheny ja Chris Potteri säravast tandemist.

 

Kitarrikuningas Pat Metheny ei ole rohkem kui 40-aastase karjääri jooksul oma särast grammigi kaotanud. Päikselise kitarrigeeniuse kaal on hoopis kasvanud 20 Grammy võrra. Erinevalt paljudest teistest oma põlvkonna suurtest legendidest ei vaata Metheny nostalgitsedes üle õla tagasi. Jazz on talle muutuste muusika ning ka tema ise on otsijana püsinud lakkamatus muutumises.

 

Kitarrist on viimastel aastatel salvestanud ridamisi ka duo- ja sooloalbumeid, kuid paar aastat tagasi pani ta suurepärastest muusikutest kokku oma uue koosseisu. Koos geniaalse Pat Metheny’ga mängivad Chris Potter saksofonidel, multiinstrumentalist Giulio Carmassi, Ben Williams bassil ja Antonio Sanchez trummidel.

 

Kava tuumikuks on Pat Metheny Unity Group’i värske album „Kin (←→)“ uut muusikat saavad jazzisõbrad nautida grupi maailmaturneel Ameerikas, Euroopas, Austraalias ja Aasias. Jazzkaare juubelifestival saab Pat Metheny Unity Group’i kontserdiga särava lõpetuse.

 

Pat Metheny – kitarrid ja elektroonika

Chris Potter – saksofonid

Ben Williams – bass

Giulio Carmassi – klahvpillid, elektroonika jt. pillid

Antonio Sanchez – trummid

Täname: USA Suursaatkond