fbpx

Täna Tallinnas algaval Euroopa turnee kontserdil mängib Chick Corea Estonia klaveril

14. november 2012

Nordecon Betoon kutsub:
CHICK COREA TRIO (USA)
Chick Corea, Christian McBride & Brian Blade
14. novembril kell 19.00 Nokia kontserdimajas
Jazzkaare tähtsündmus – ainus kontsert Põhjamaades!
NB! Kontsert on välja müüdud!

Jazzkaarel on suur rõõm tõdeda, et kauaoodatud Chick Corea Trio tänast kontserti on ootamas Tallinnas „täismaja“ – 1800 muusikasõpra väljamüüdud Nokia Kontserdimajas. 71-aastane legendaarne muusik Chick Corea on jätkuvalt tippvormis, viibib juba esmaspäevast Tallinnas, puhkab enne turnee algust ja valmistub tänaseks kontserdiks muuhulgas ka uut muusikat komponeerides.

Eriti suur rõõm on, et Tallinna-kontserdil mängib Chick Corea Estonia klaveril, mis on suurim tunnustus meie andekatele meistritele Estonia Klaverivabrikust ja oluline sõnum Eesti väärikatest brändidest.

Chick Corea kontserdigraafik on tõesti äärmiselt tihe ja kolme staari – Chick Corea (klaver), Christian McBride (kontrabass) ja Brian Blade (trummid) – üheskoos esinema saada on samuti väga erakordne. Kuna esineja honorar on jazzilegendi staatusele vastav, tuli meile appi Nordecon Betoon.

Oma arvukate plaadistuste eest on Chick Corea pälvinud 50 Grammy nominatsiooni ja 18 Grammy auhinda. Täna algab Tallinnast Euroopa-turnee 14 kontserdiga 11 riigis, Tallinnale järgnevad Bologna, London, Pariis ja seekord ei ühtegi kontserti Põhjamaades.

Huvi Tallinna kontserdi vastu on väga suur. Eesti muusikasõprade noorem põlvkond pole maestrot esinemas kuulnud, aga neid, kes said osa Chick Corea Electrik Band II esinemisest Linnahallis aastal 1994, valdavad nostalgilised tunded. Esmakordselt on Eestis Chick Corea Triosse kuuluv väga tunnustatud kontrabassimängija Christian McBride ja trummar Brian Blade.

Jazzkaare tähtsündmust toetavad Nordecon Betoon ja USA saatkond. Jazzkaare kuldsponsor on Elion, peasponsorid on Eesti Päevaleht, ERGO ja majutuspartner My City Hotel, aastasponsorid Tallink, Info-Auto ja Aktaprint ning ametlik lennupartner Estonian Air.

Jazzkaare järgmised sündmused toimuvad Jõulujazzi raames 29.11-12.12. Vaata kava siit!