Täna Tallinnas prantsuse elektropopp-bänd AIR

07. detsember 2009

Kuulus Prantsuse elektropopp-bänd AIR annab oma esimese kontserdi Eestis täna esmaspäeval, 7.detsembril Rock Cafés tuhandele eesti fännile. Tallinnas astub AIR üles oma viienda stuudioalbumi „Love2“ tuuri raames. Kontsert Rock Cafés on bändi jaoks esimene kord Eestis esineda ja ühtlasi ka üks intiimsemaid kontserdikohti nende tuuril.

Kuulus Prantsuse elektropopp-bänd AIR annab oma esimese kontserdi Eestis täna esmaspäeval, 7.detsembril Rock Cafés tuhandele eesti fännile. Tallinnas astub AIR üles oma viienda stuudioalbumi „Love2“ tuuri raames. Seljataga on bändil väljamüüdud kontserdid Skandinaavias ja Venemaal. Kontsert Rock Cafés on bändi jaoks esimene kord Eestis esineda ja ühtlasi ka üks intiimsemaid kontserdikohti nende tuuril.

„Alati on kõige põnevam mängida kohtades, kuhu me varem ei ole jõudnud, publiku reaktsioon on seal kõige ehedam ja vahetum“ kommenteeris üks pool AIRi duost Nicolas Godin, „tihtipeale ei kujuta inimesed ette, mida meie kontserdid endast täpselt kujutavad, vahel arvatakse, et me oleme DJ’id, ise usume aga, et võti meie muusikasse peitub just meie live-shows. Laval olemine ja vahetu kontakt publikuga on see, mida me siiralt naudime.“

AIR sai tuntuks oma tänaseks kultusliku debüütplaadiga „Moon Safari“, millelt hitid „Sexy Boy“, „Kelly Watch the Stars“ ja „All I need“ tekitavad helget nostalgiatunnet tuhandetes ja tuhandetes fännides üle maailma. Kaks aastat peale esikalbumit lõi AIR soundtracki Sofia Coppola filmile Virgin Suicides, koostöö Sofia Coppolaga jätkus bändil ka filmide „Lost in Translation“ ja „Marie Antoinette“ heliribal. 2007. aastal ilmus grandioosne „Pocket Symphony“, kus lõi kaasa Jarvis Cocker ja produtsendina Nigel Godrich.

Homme astub aga Rock Café lavale veel üks oluline bänd, kes maailma muusikapressi hulgas palju elevust on tekitanud – elekroonilise rocki duo We Fell to Earth Londonist. Oma muusikaliselt taustalt on bändiliikmed Wendy Rae Fowler ja Richard File üsnagi erineva ajalooga. Wendy on olnud vokalist Queens of the Stone Age’i ja Mark Lanegani plaatidel, Richard on aga üks pool U.N.K.L.E.’ist peale DJ Shadow lahkumist. Ühendades kaks muusikatunnetust, elektrooniline tantsumuusika ja ameerikalik rockiesteetika, loob We Fell To Earth atmosfäärilise, psühhedeelse ja unenäoliku helikeele. Täie võimsuse saavutab nende muusika just live-esinemiste ajal.

Rock Café avab uksed esmaspäeva õhtul kell 19:00, We Fell To Earth alustab 20:00 ning peaesineja AIR tuleb lavale 21:00. Kontserdi piletid on müügil Piletilevis, Ticketpros ning kohapealt hinnaga 695. Kontserdi korraldab www.musiccase.ee