fbpx

Tagasirännak lapsepõlve Arvo Pärdi muusikaga

09. oktoober 2015
Krisiina Veerde

Teisipäeva õhtul kogunesid Vene Kultuurikeskusesse lapsed – nii väikesed mudilased, kes ootasid põnevusega oma eakaaslaste esinemist kui ka suured, õigemini öeldes täiskasvanud, kes tulid kontserdile küll lapsevanemana, kuid kes sisimas lootsid taas kuulda lapsepõlves armsaks saanud laule, mis on aja jooksul unustuste hõlma vajunud.

 

Kontserdi kaheks esimeseks looks olid „Memme musi“, mida esitas klaveril Sten Lassmann, ning „Mina olen juba suur“ Raadio Laste Laulustuudio ettevalmistusrühma esituses. Juba pärast esimest fraasi „Käin juba lasteaias, ei ole väike ma…“ lõid nii mõnelgi väiksemal ja suuremal kontserdikülastajal silmad äratundmisrõõmust särama. Kontserdil kõlasid laulud lavastustest „Memme musi“, „Seiklus metsas“, „Ahne karu“, „Aarete otsijad“ ning ka multifilmidest „Aatomik“ ja „Väike motoroller“, millest enamiku sõnu ja ka saatepartiisid oli täiendatud ning värskendatud. Raadio Laste Laulustuudio lapsed esitasid laule imetlusväärselt ning lapseliku rõõmuga, mis kiirgas saali. Koore saatnud eranditult tunnustatud muusikutest koosnenud instrumentaalansambli oskuslik pillimäng lisas lauludele kergust ja mänglevust. Eraldi mainimist väärt on kaks noort pianisti, Nikita Fatejev ning Marten Mõru, kes esitasid Arvo Pärdi üsnagi nõudlikke klaveriteoseid laitmatult ning pälvisid publiku sooja vastuvõtu. Karismaatiline õhtujuht Margus Saar pakkus toredate vahepaladena intervjuusid asjaosalistega ning meeleolukaid vaheklippe ülimalt optimistlikust ning humoorikast Arvo Pärdist. 

 

Kui öeldakse sõna „lastelaul“, siis tulevad esimesena mõttesse Olav Ehala, Arne Oit, Priit Pajusaar, kuid mitte Arvo Pärt. Nüüd pärast kontserti, CD ning nootide väljaandmist see ehk muutub. Raadio Laste Laulustuudio kontsert oli kui uks maailma, mis on piirideta, täis lapselikku uudishimu, elurõõmu ja julgust, ning see näitas meie üht suurimat heliloojat teisest küljest – lapsemeelse, igavesti noore ning sooja inimesena, kel ei kustu iial lapselik sära silmist. 

 

Kontserdi lõppedes ei tahtnud aplaus raugeda, eriti siis, kui lavale astus õhtu peategelane ise – Arvo Pärt. Sel hetkel ei olnud saalis ühtegi inimest, kellel ei oleks olnud nägu naerul ning kes poleks mõelnud oma lapsepõlve seiklustele, vanaema pannkookidele või kooliaja muusikatundidele. Kui enne tulid saali lapsed vanematega, siis saalist lahkusid suured ja väikesed mudilased, kes ümisesid vaikselt: „Käin juba lasteaias, ei ole väike ma …“

 

Raadio Laste Laulustuudio ja Kammeransambel 

Arvo Pärt – „Lapsepõlve lood“ CD esitluskontsert

6. oktoobril Vene Kultuurikeskuses

 

Koosseis:

Raadio Laste Laulustuudio solistid ja ansamblid Kadri Hundi ja Kaie Tanneri juhatusel

Sten Lassmann – klaver 

Mari Poll – I viiul 

Katariina Maria Kits – II viiul 

Johanna Vahermägi – vioola 

Andreas Lend – tšello

Meelis Vind – klarnet

Madis Kari – klarnet

Henri Zibo – akordion

Heikko Joseph Remmel – kontrabass

Madis Metsamart – löökpillid