fbpx

Täisannus svinglikku jazzi  

20. detsember 2018
Ave Tölpt

Detsembri keskpaik viis jazzisõbrad meie armsa hõimurahva ungarlaste kultuuripärandi radadele, mis tõi Swing a la Django kuueliikmelise koosseisu esituses kuulajateni mustlasmuusikat, svingi, tangot – kõike seda jazzilikus võtmes ja stiilipuhta autentsusega! Tamás Orosz, Ungari Instituudi juht, Ungari-Eesti kultuurisuhete silmapaistev arendaja, lausus avasõnad ja tervitas rõõmutundega auditooriumis Ungari üht populaarseimat bändi.

 

Esimesest silmapilgust peale ei olnud kahtlustki, kui mõnusa energiaga bänd Swing a la Django on. Silma haarasid unikaalne svingist inspireeritud riietusstiil, lõbusad ja omapärased pilgud ning loomulikult juba enne kontserti laval asetsevad unikaalsed pillid – täpsemalt antiikne löökkeelpill simbel, mis köitis oma müstilise kõlaga. Bändil oli võime tekitada auditooriumis täiuslik 30ndate ja 40ndate nostalgianooti kandev õhustik.

 

Mis avaldas muljet, oli bändiliikmete omavaheline pingevaba olek, teadlikult järjestatud soolod, üksteise esiletõstmine ja kihvti energiaga koosmusitseerimine. Selline ülesehitus läbis pea igat lugu. Muusikud esinesid stiilselt ja klarnetimängija suutis mängu ajal isegi naeratust hoida! Kusjuures klarneti sellist võimekust polnud ma kaua kuulda saanud, tõeliselt nauditavad hetked. Kontserdi vältel lasti kõlada ka ungari keelel, mis olenemata meie hõimusugulusest täiesti ebamaisena kõlas ja andis rahvuslikule muusikaõhtule igati kaalu juurde. Arvan, et on tohutult rikastav avastada teiste kultuuride muusikat ja lasta end üllatada, mida sellised kontserdid kahtlemata teevad!

 

Minu vaieldamatu lemmik „Swing your steps“ teeb kindlasti iga svingisõbra päeva rõõmsaks ja seda eriti sellise koosseisu esituses, raske oli terve kontserdi oma kohal püsida. Laeng kogu õhtuks koos meeldejäävate ungari rahvusviisidega oli eestlastele edasi antud.

 

SWING A LA DJANGO (Ungari)

12. detsembril Kumu auditooriumis

 

Koosseis:

Gazda Bence – viiul

Gera Gábor – akordion

Seres Vilmos – klarnet

Csurkulya József -– simbel

Dani János –kitarr

Lombos Pál – kontrabass

 

Vaata kontserdi pildigaleriid siit!