fbpx

Tallinn Music Week avalikustas festivali esinejad: vaata, kes jazzi showcase’l esinevad!

03. veebruar 2014

Märtsikuu viimasel nädalavahetusel täidab Tallinn Music Week pealinna taas kevadiselt värske ja mitmekülgse muusikaga. Reedel, 28. märtsil täidab Eesti Jazzliit ja Jazzkaar Teater NO99 taaskord jazziga tuues publiku ette 11 erinäolist koosseisu!

Juba kuuendat korda toimuval talendifestivalil Tallinn Music Week astub tänavu üles 227 artisti 20 riigist, neist 149 esinejat Eestist. Lisaks festivalipassidele on alates esmaspäevast, 3. veebruarist Piletilevis müügil ka kontsertide üksikpiletid. 

 

Kuuendaks tegutsemisaastaks on Tallinn Music Weekist saanud tõeline meka naaberriikide ja kogu Balti ning Põhja regiooni muusikute jaoks. “Tänavuse Tallinn Music Weeki programmis figureerivad nii aktuaalseimad Eesti artistid, Euroopa tõusvad tähed kui kaugetest ja eksootilistest paikadest pärit esinejad,” kommenteerib TMW programmijuht Kristo Rajasaare

 

Traditsiooniliselt toimub Tallinn Music Weeki raames ka Eesti jazzi hetke uuemaid ja omanäolisemaid kõlasid tutvustav jazzi showcase. Sel aastal leiab see aset reedel, 28. märtsil kella 19-01.30 Teater NO99 jazziklubis. Lisaks publikule tuntud Teater NO99 teatrisaalile on võimalik põnevaid jazzileide noppida ka uues värskendatud kuues olevas kohvik-jazziklubis. Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu koostöös korraldataval showcase-stiilis kontserdil astub tänavu 30-minutiste settidega üles 11 eriilmelist ja kõrgetasemelist kollektiivi. 

 

Õhtu avab Paula Mustika ehk Laura Remmeli, Joel-Rasmus Remmeli ja Kaspar Kalluste trio Carrot Lights. Carrot Lights ehk vilkuvate porgandite trio koosneb kolmest innukast muusikust, kes viljelevad improvisatsioonilist muusikat, mida, kui tahta, võib kategoriseerida jazzi, popi ja vabaimprovisatsioonisegulise muusikažanri alla.

 

Heavy Beauty keskmes on bass-saksofon, instrument, mida tema suuruse ja madala registri tõttu harva kasutatakse, kuid millel on ilus ja muhe kõla. Nagu ansambli nimestki näha on Heavy Beauty muusikas oluline osa raske roki kõlal, mida kannab edasi jazziliku improvisatsiooni esteetika. Laval lisaks Eesti jazzi kahurväele – Jaak Sooäär, Henno Kelp, Andrus Lillepea – ka Leedu saksofonist Liudas Mockunas. 

 

Ain Agan – Andre Maaker Duo toob kokku eesti muusikumaastikul hinnatud kitarristid. Kaks erinevat generatsiooni ja kaks erinevat kitarri, kuid need kõlavad laval justkui üks! 

 

Nii klassikalise kui ka jazzihariduse saanud Taanis elav, ent Saaremaal sündinud saksofonist ja soologa ülesastuv Maria Faust ei karda lahterdada end avangard-džässiga tegelejaks, seega nišimuusikuks, keda kommertsedu jätab külmaks. Fausti jaoks on muusikas oluliseim siirus, tema muusikaline keel on jõuline kuid samas romantiline sulam erinevatest stiilidest, kus tooni annavad jazz ja rock. Maria Faust oli sel aastal nomineeritud esimese välismaalase ja naisena Taani heliloomingu auhinnale. 

 

Pae Kollektiiv on värske ja energiast pulbitsev nüüdisjazzi viljelev ansambel, mis koosneb suisa üheksast muusikust. Suur koosseis võimaldab rikkalikku värvi- ja dünaamikaskaalat, mida ka ansambli eestvedaja noor helilooja ja pianist Kirke Karja oskuslikult kasutab. Tallinn Music Week on neile alles kolmas esinemine avalikkuse ees, aga samas väärikas jätk nende tähelennule. Ansamblil on ka kohe-kohe debüütalbum ilmumas.

 

Wilhelm ehk noortest Tartu muusikutest koosnev kollektiiv on kokku tulnud eesmärgiga muusikast ning muusika loomisest rõõmu tunda ja tuua kuulajateni endi kirjutatud omaloomingut. Muusikastiiliks on kollektiivil kujunenud jazzisugemetega indie-popmuusika. Eesti Laulu 2014 poolfinaalis astuvad nad üles oma kirjutatud looga “Resignal”.

 

Heliotroop on alates 2012. aasta sügisest koos tegutsenud mõttekaaslaste ansambel. Mängitakse bassist Mingo Rajandi ja pianist Kirke Karja loomingut, milles segunevad jazzi, maailmamuusika ja uusklassika helikeel. Kuueliikmelise ansambli muusika on kirev, emotsionaalne ja uuendusmeelne nagu seda esitavad interpreedidki. 

 

MiaMee – see on fantaasiarohke originaallooming, milles akustiline kõla kohtub elektroonikaga. Ansambel viljeleb eksperimentaalmuusikat, jättes ruumi mängulisusele ja improvisatsioonile ning luues pidevalt uusi helimaastikke. Ansamblis astuvad ülesse Liina Saar, Taavi Kerikmäe, Mart Soo, Tõnu Tubli ja Anni Egecioglu. Nende debüütalbum “Some other me” ilmub märtsis ja nad on ka Eesti Laul 2014 poolfinaalis looga “Fearful Heart”.

 

Abraham´s Café noored ja ambitsioonikad muusikud on juudi klezmermuusika ning araabia meloodiad ja rütmid osavalt kokku seganud folk- ja jazz-helikeelega. 2013. aasta alguses ilmus neilt plaat “Journey to Haran”, mis on kuulajatelt ja kriitikutelt palju kiitust kogunud. Tallinn Music Weekil lisandub nende koosseisu ka põnev instrument nimega oud

 

Raoul Björkenheim on rahvusvaheliselt väga tuntud Soome-Ameerika kitarrist, kelle plaate on muuhulgas välja andnud näiteks ECM ja Rune Grammofon. Tallinn Music Weekil astub ta üles koosseisuga Raoul Björkenheim Ecstasy

 

Power Play on 2012. aastal asutatud jazz-rock ansambel Tallinnast. Bändi iseloomustab jõuline ja energiline mäng, mis on segatud jazzharmooniate ja erinevate gruuvidega. Kõige olulisem seejuures on aga energia ja positiivne fiiling. 

 

TMW raames toimub taas linnalavaprogramm, mis toob pealelõunaste tasuta kontsertidega festivalimelu Tallinna raamatu- ja plaadipoodidesse, galeriidesse ja kohvikutesse. Jätkub ka eelmisel aastal alguse saanud restoranifestival “TMW maitsed” ja vestlussari “TMW jutud”. 

Tallinn Music Weeki festivaliprogramm on valminud koostöös oluliste Eesti muusikaorganisatsioonidega: Eesti Jazzliit ja Jazzkaar, Raadio 2, muusikaportaal rada7.ee, Raadio Plus, Rock Cafe, plaadifirmad Lejal Genes, Pigfarm Music, Eesti Pops, Elwood Muusik ja World Clinic, Viljandi pärimusmuusika festival, Stalker Festival, Manka Boutique Pop üritusesari ja festival, kohalike artistide fännikraami vahendav veebipood 311.ee, Baltikumi muusikale pühendunud veebiplatvorm The Baltic Scene, festival Hea Uus Heli, tantsumuusikaduo Rulers of the Deep üritustesari, restoran-klubi HETK, Eesti Heliloojate Liidu festival Eesti Muusika Päevad, Pille Lille Muusikute Fond, Eesti Interpreetide Liit ja Eesti Muusika Arenduskeskus. 

Festivali kava ja artistiinfo: www.tmw.ee

Tallinn Music Week 2014 esitlejaks on Põhjamaade suurim pank Nordea, suurtoetajateks EMT ja Nordic Hotel Forum. 

 

Festivalipassid hinnaga 45 € on saadaval Piletilevist. 24. märtsist on festivalipassi hinnaks 55 €. Müügil on ka kontsertide üksikpiletid hinnaga 5 – 15€.

 

Kogu pressiteadet koos soodustustega ja uuendustega saate lugeda siit: http://tallinnmusicweek.ee/press_2014.php?nid=358