fbpx

TALLINN MUSIC WEEK JAZZ SHOWCASE

19. märts 2011

Kolmandat korda toimuv Jazz Showcase on vahetanud kodu – esmakordselt toimuvad kontserdid põneva atmosfääriga Rotermanni aatriumis.

24.-26. märtsil toimub kolmandat korda Eesti muusika festivali ning seminar-konverents Tallinn Music Week, mille eesmärgiks otsida ning luua uusi väljundeid ja mudeleid kohalike talentide tutvustamiseks ja eesti muusikatööstuse edendamiseks. Festivali programm hõlmab ligi 150 artisti 10 riigist, 10 showcase’i toimuvad üle pealinna.

Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu koostöös toimub Tallinn Music Weeki raames laupäeval, 26. märtsil kolmandat korda Jazz Showcase, mis on vahetanud kodu ning kolinud uudsesse keskkonda – esmakordselt toimuvad kontserdid põneva atmosfääriga Rotermanni aatriumis. Samas paigas saab päev varem osa ka folgi showcase’ist ning nädalavahetuseks seab end üles ka Eesti Muusika ja Disaini kohvik.

Jazzi showcase`il laupäeval, 26. märtsil astuvad üles 9 värvikat ning erilaadset kollektiivi mängides muusikat malbest jazzist kuni kuumade peorütmideni.

20:00 RAUL SÖÖT DEEPER SOUND
20:30 ROUGE MADAME
21:00 JAAK LUTSOJA KVINTETT “Contrarian Grooving“
21:30 UNNA TORM
22:00 OLEG PISSARENKO BAND
22:30 TRIO SOOÄÄR-VAIGLA-RUBEN
23:00 FREDATOR (Fin)
23:30 STATE OF ZOE
00:00 LIN’S SYSTEM

Õhtut alustab helilooja-saksofonist-arranžeerija Raul Sööt oma 9-liikmelise orkestraalse bändiga Deeper Sound, kus nimekad muusikud mängivad värskete kõladega jazzi, parasjagu ruumi jääb ka improvisatsioonideks. Rouge Madame –Pariisis elav näitleja, luuletaja ja laulja Lembe Lokk laulab eesti, prantsuse ja inglise keeles, mängib klahvpille ja basskitarri, duopartner Jean-Cristoph Onno laulab, mängib kitarre, klahvpille ja rütmipille– muusika, mis ei tunne piire. Jaak Lutsoja Kvintetis kohtuvad prantsuse, argentiina ja india maailmarütmid jazziga ja põimuvad ansambli loominguga. Unna Torm on alati avatud uutele ideedele ja väljakutsetele, ansambel seob oma muusikas põnevalt vana ja uut – sulanduvad jazz, indie ning impropopp. Oleg Pissarenko bändi kõla iseloomustab meloodilise akustilise jazzi ja kaasaegsete rütmide mikstuur, uusima albumi muusikat on nimetatud ka jazz-minimalismiks. Jazziproffid triost Sooäär-Vaigla-Ruben võtavad ette armsaks saanud teemad mitmest źanrist – Härma koorilauludest Abba lugudeni, improviseerides vaimukalt ja haaravalt. Viit soome kolmekümneste generatsiooni tippmuusikut liitva Fredatori esikalbum “Bad Jazz” pälvis Soome meedias palju tähelepanu, pianistina tuntud Jussi Fredriksson mängib selles koosseisus üllatusena trumme, trompetist Kalevi Louhivuori võitis laupäevasel Nõmme jazzi korraldadatud konkursil Jazzartist 2011 trompetistidest esikoha. Võimsa häälega noor lauljatar Anneliis Kits ja ta säravad kaaslased koosseisust State of Zoe panustavad moodsatesse kõladesse ja klubirütmidesse. Trombonist Eduard Akulini ja noore karismaatilise lauljatari Marilin Kongo eestvedamisel tegutsev funkybänd Lin’s System on haarav ja mängib muusikat, mis teeb tuju heaks ja paneb jalad tantsima!

Jazzi showcase’i piletid on müügil Piletilevi müügikohtades ning tund enne algust kohapeal.
NB! Pilet: eelmüügis 8 € (125,2 eek) / kohapeal 10 € (156,5 eek)
Uksed avatakse kell 19.00.