fbpx

TALLINNA MEREPÄEVAD 2011 JAZZI LAINEIL!

15. juuni 2011

Reedel, 15. juulil kell 21.30 algab Jazzialal kontsert, kus üles astuvad Anneliis Kits & Righteous Jazz Citizens. Noore helilooja ja produtsendi Sander Mölderi ja DJ Quest’i koostööna sündis 2011. aasta alguses kooslus, kelle loomingus kohtuvad jazz ja klubibiidid, moodne elektroonika ja klassikalised instrumendid, popmeloodiad ja jazzharmooniad – seda kõike nu-jazzi nime all. Kuulda saab Anneliis Kitsi ja Sander Mölderi originaalloomingut (sh ka verivärskeid lugusid!). Uue näo saavad ka selliste artistide nagu James Blake, Erykah Badu, The Roots, Kings of Leon, Fleetwood Mac, Joe Jackson jpt menulood.

Kollektiivis lööb solistina kaasa uue põlvkonna jazzilauljatar Anneliis Kits, klahvpillidel soleerib Holger Marjamaa, trummidel Peep Kallas ning Sander Mölder elektroonikal ja klahvpillidel. Lauljatari suvi on väga loominguline, töö käib uute lugude kirjutamise ja salvestamisega – sügiseks on plaanis välja anda erinevate koosseisudega kaks heliplaati.

Laupäeval, 16. juulil kell 21.30 toob Jazzialale südamlikku muusikat, mis sobib imehästi sooja suveõhtusse, Helin-Mari Arder Kvintett. Kontserdil kõlab eesti heliloojate ja luuletajate looming, mõned Helin-Mari enda laulud ja tema onu Ott Arderi tekstidele viisistatud lood, aga ka kauneid lugusid kuumast Brasiiliast ning mujalt maailmast. Helin-Mari Arder on võitnud kuulajate poolehoiu oma lihtsa ja südamliku laulustiiliga. Lisaks jazzmuusikale on talle südamelähedased eesti autorid, bossa nova, samba ja prantsuse šansoon, lauljatari enda tuntuim laul on “Väike päike”. Kontserdil musitseerivad koos Helin-Mariga Teet Raik (trompet, kitarr), Mart Soo (kitarr), Taavo Remmel (kontrabass) ja Ahto Abner (trummid).

Laupäeva, 16. juuli varahommikul on erakordne võimalus osa saada päikesetõusu merereisist Tallinna lahel. Päikese panevad sillerdama Tõnu Raadik viiulil ja Henn Rebane akordionil. Väljasõit lahele algab kell 04.30, kahe tunni jooksul saab nautida imelise ajaloolise laeva Kajsamoor ilu, Tallinna panoraami, Tõnu Raadiku-Henn Rebase kontserti ja süüa ka hommikusööki. Tõnu Raadik ja Henn Rebane on jaganud oma mõtteid muusikas ja rännanud eesti ning maailma teedel alates 70-aastate keskpaigast, küll koos ja eraldi, Kukerpillidega ja ilma. Sõprade duo kõlab alati loomulikult ja emotsionaalselt. Kavas on haljaid jazzilugusid, muusikat mitmest maailmanurgast ja muidugi ka oma muusikat. Laevalael kõlab kõik ehtsalt ja akustiliselt helisedes ühes rütmis mere ja päeva meeleoludega.

Mõlemal õhtul algusega kell 23.00 toimuvad väiksemad jazzikontserdid Tallinna Merepäevade raames ka Clarion Euroopa hotellis, reedel, 15. juulil esineb Gourmet Duo ja laupäeval, 16. juulil Ara Yaralyan Trio.

 

Õhtuste Jazziala kontsertide piletid (4 eurot) ning hommikuse jazzikruiisi piletid (15 eurot) on eelmüügis Piletilevi müügikohtades alates 15. juunist.

 

Rohkem infot:

www.tallinnamerepaevad.ee

www.jazzkaar.ee

www.kajsamoor.eu