fbpx

Aasta-aastalt: TALLINNA RAHVUSVAHELINE FESTIVAL JAZZKAAR 1994

25. aprill 2014

4. -7. november 1994

26 kontserti Tallinnas

117 muusikut, 24 koosseisu, 7 riigist

7 kontsertpaika – Sakala keskuse suur saal, Sakala keskuse kammersaal, Sakala küünlavalgussaal ja Sakala salong, Niguliste kirik, Viru, Kunstiülikool

8000 kuulajat

Jazzkaare viies sünnipäev! Hilissügise sombustesse päevadesse tõi lootuskiirekese tõsiasi, et kahe peaesineja kontserdid müüdi välja ning publik tegi seal kõlanud muusika peale rahulolevat rõõmukisa. Legendi staatuses peaesineja Joe Zawinul ja rootslaste vokaalansambel Real Group tõid saalid publikut täis. Festival sai nüüd jalad tugevamini maha. Peaaegu märkamatult peeti nurga taga maha ka esimene noortele mõeldud Jazz Rave ning keegi ei osanud veel uskuda, et sellest saab varsti oluline osa Jazzkaarest. Kui tsiteerida festivali kangelast Joe Zawinuli, siis “muusika mängimine on ilus”. Ja ilus on ka see, kui suur hulk kuulajaid koos seda ilu võimendab. Pärast festivali lausus Anne Erm, et lõpuks ometi sai veidi rahulikumalt hingata.

Klassikaraadios räägib Raul Saaremets, kuidas toimus esimene Jazz Rave ning kuidas Raivo Tafenau tegi särava debüüdi bändiliidrina. Kuula saadet siit.