Talvejazz 2010 avakontsert

08. veebruar 2010

Jazzkaare Talvejazzi avakontsert 11. veebruaril Rock Cafés esitleb kahe isikupärase ja sarmika eesti noore laulja Liisi Koiksoni ja Ewert Sundja muusikat ning nende suurepäraseid improviseerivaid jazzmuusikuid.

Liisi Koikson Band
Ewert Sundja & The Two Dragons
Neljapäeval 11. veebruaril kell 21.00 Rock Cafés

Jazzkaare Talvejazzi avakontsert 11. veebruaril Rock Cafés esitleb kahe isikupärase ja sarmika eesti noore laulja Liisi Koiksoni ja Ewert Sundja muusikat ning nende suurepäraseid improviseerivaid jazzmuusikuid. Lauljad on omavahel tuttavad Otsa-kooli aegadest peale ning on varemgi esinenud ühel kontserdilaval ja kindel see, et kontserdil saab kuulata juba nii südameisse lauldud lugusid kui ka uut muusikat.

Esmaspäeval ilmus Ewert Sundja uus singel “Pastoraal”, mille live esmaesitlus toimub just Rock Cafes. Debüütplaadi “The Hills Behind the Hills” esitluskontsert toimus sügisel Mustpeade Majas. Raadiod on tõstnud plaadi nimiloo hiti staatusesse ja mitugi teist lugu on leidnud koha raadiote listides. Pole kahtlust, et lood on vahepeal küpsenud ja kõlavad kontserdil hoopis uute nüanssidega.
“Oleme ise muutunud lugude suhtes vabamaks ja seetõttu eksperimenteerime kontsert-olukorras üsna tihedalt,” kinnitab Ewert. Kaks „draakonit“, kellega Ewert astub koos üles nii roki-, popi kui jazzilavadel, on nõutud noor kitarrivirtuoos Erki Pärnoja ning Kristjan Kallas trummidel ja löökpillidel. Ewert ise ei jää ka ainult laulja rolli, vaid lisab värve klahvpillidel ja muudel instumentidel. Ewert õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kompositsiooni Margo Kõlari ja Tõnu Kõrvitsa käe all ja kindlasti saab ta ennast peagi proovile panna juba keerukamates heliloomingu vormides.

Liisi Koiksoni viimase albumi “Väikeste asjade võlu” ilmumisest on möödas juba üle paari aasta, kuid mõni selle plaadi lugu pole varem live’s kõlanud. “ Sellise ilusa talve auks esitame esimest korda plaadil ilmunud loo “Virmalised,” ütleb Liisi Koikson. Oma viimase aja tegemiste kohta ütleb lauljatar, et ta on tegelenud oma maailma rikastamisega. “Olen palju reisinud, kalleid inimesi enda ümber kogunud ja saanud aru, kui palju häid sõpru mul tegelikult on. Ma arvan, et see kõik kandub ka meie kontsertidesse ja ka uuele plaadile, millele me valentinipäeva-perioodil stuudiosessiooniga esimesed rajad sisse tallame. “ Täpset uue albumi ilmumiskuupäeva ei julge lauljatar veel välja hõikuda, aga kevadeks peaks olema juba midagi ette näidata. Rock Cafe kontserdil saab kuulda päris mitut uue albumi lugu, nende hulgas on “Hea” ja Erki Pärnoja ja Ewert Sundja kirjutatud “Üksinda”. Liisi Koiksoniga astuvad tema bändi koosseisus lavale kitarristid Erki Pärnoja ja Marek Talts, bassil Henno Kelp ja löökriistadel Tiit Kevad.

Rock Café uksed avatakse neljapäeval, 11. veebruaril kell 20.00, kontsert algab kell 21.00.
Piletid 150.-/125.- Piletilevist ja tund enne kontserdi algust kohapealt.

Kohtumisteni!
Teie Jazzkaar