fbpx

Talvejazz 2013 – värsked noodid!

09. jaanuar 2013

Talvejazzi kontserdid 1. veebruarist 24. märtsini pakuvad esmakohtumisi, põnevaid avastusi, värskeid noote ja heliplaate. Fookuses on põhjaamaade ja eesti muusika. Talvejazzi armsaim sündmus on maestro Valter Ojakääru 90. sünnipäeva kontsert, millest teeb ülekande ka Vikerraadio.

 

Hooaja avavad Norra lauljatar Greta Aagre ja helilooja-remiksija Erik Honoré ansambel. Erik Honoré on Jazzkaare publikule tuntud Norra Punkt festivali külaskäigust 2011. aasta kevadel. Läinud aastal ilmunud album „Year of the Bullet“ pälvis tähelepanu rahvusvahelises mastaabis. Greta Aagre on varem esinenud erinevates koosseisudes nii kontserdi- kui teatrilaval, ta soe hääl ja detailipeen väljendus koos Erik Honoré maitsekate helimaastikega loovad hubase emotsionaalse atmosfääri. Ansambli koosseisus teeb külalisena kaasa ka meie mainekas trompetist Aleksei Saks.

Oma uut albumit „Peidus pool“ tutvustab rahvusvahelise tuntusega koosseis UMA. Plaadil laulab eesti üks parimaid ja mitmekülgsemaid lauljatare Iris Oja Anzori Barkalaja luulele loodud muusikat. Valdavalt looduslüürikast ja inimsuhetest rääkivad laulud sündisid trompetist Aleksei Saksa, kitarrist Robert Jürjendali ja Iris Oja koostöös.

Kadi Quartet on eestlanna Kadi Vija koosseis, kus mängivad noored andekad muusikud. Kadi elab 2005. aastast Soomes ning on laulmist õppinud Helsingi Metropolia Ülikoolis ja Berklee College of Music’us Bostonis; hetkel on lauljatar-laululooja Sibeliuse Akadeemia tudeng. Kvartett esitab jazzistandardeid ja oma muusikat, Eestis esinetakse esmakordselt.

Valter Ojakäär on eesti muusikasse andnud hindamatu panuse nii helilooja, muusikaajaloolase, muusiku, kirjamehe kui saatejuhina. Teda on au kutsuda Eesti jazzi isaks, Ojakääru jäädvustatud on ka põhiline eesti jazzi ajaloost. Valter Ojakääru loometööd heliloojana, kirjamehena ja saatejuhina on hinnatud Eesti Vabariigi elutöö preemiaga. Maestro 90. sünnipäeval 10. märtsil esitavad tema muusikat uues kuues Raivo Tafenau ansambel ja Liisi Koikson.

Hispaania-prantsuse duo Antonio Placer – Jean-Marie Machado esitlevad eestlastele oma uue heliplaadi „Republicalma“ kava. Antonio Placer on laulja, muusik, poeet, helilooja ja arranžeerija, kelle muusika toitub paljudest erinevatest kultuuridest ja stiilidest. Oma esmakordsel külaskäigul Eestisse 2008. aasta Jõulujazzil võitis ta oma emotsionaalse kontserdiga endale palju uusi sõpru. Tema tugev ja tundlik tenorihääl õhkub kirest, ta laulab hispaania, galiitsia, prantsuse ja enda leiutatud rütmimustritel põhinevas silpkeeles tamarindola. Seekord on tema partneriks prantsuse säravamaid jazzpianiste ja improvisaatoreid Jean-Mari Machado.

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank, peasponsorid Eesti Päevaleht, ERGO ja Kafo. Ametlik majutuspartner on My City Hotel ning aastasponsorid United Motors, Tallink ja Aktaprint. Talvejazzi toetavad ka Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriväärtuste amet ja Norra Kuninglik Saatkond.

Talvejazzi kontserdipiletid on müügil alates 8. jaanuarist Piletilevi müügikohtades, Statoili jaamades ning veebiaadressil www.piletilevi.ee. Kõigile Danske Banki klientidele piletid 20% soodsamad. Alates 15. jaanuarist on erihinnaga piiratud koguses piletite info saadaval www.danskebank.ee/jazzkaar.