fbpx

Kontserdikaja: Talvejazz: Ajajõel koos Endel Rivers-Jõgi kvartetiga

27. jaanuar 2009

Endel Riversi ansambel juhatas Viljandi Pärimusaita kogunenud publiku jazzi ja fusioni juurde, kinnitab publikuküsitlus.

24. jaanuaril purustasid ajajõel rännanud muusikud Endel Jõgi-Rivers, Grant Collins, Leanne Lai ja Raul Vaigla jää inimeste südames.

Tuulest ja miinuskraadidest Viljandi Pärimusmuusika Aita tulnud inimeste ülesoojendamiseks läks paar lugu aega. Endel Riversi Kvartetil läks see aga kindlalt korda ning peagi elas publik bändile kaasa kogu südamest. Suurepäraselt põhikavale nõuti ka lisalugu. Publiku arvamusi uuris Merike Voolaid.

Maie (47), Keila SOS Lasteküla tädi:”Väga hea oli. Ootused said ületatud. Mees ütles, et mulle kindlasti ei meeldi. Nüüd mina ütlen “yess”, ta eksis. Ma ei ole nii suur austaja, ei tulnud mingite ootustega, sest mu abikaasa on rohkem spetsialist ja kuulab palju muusikat ning mina tema kõrvalt niimoodi. Ta arvas, et mulle kindlasti ei meeldi, sest seal tuleb trummisoolo. Nüüd vaidlen talle vastu ja küsin midagi asjakohast kindlasti juurde. Polnud esitajast midagi varem kuulnud, aga lugesin natuke juurde ja täiesti huupi tulin. Mulle niiväga meeldis, et lausa fännan.”

Triin (28), konstruktor:”Väga hea oli, suurepärane! Ma pole eriti muusikateadlik inimene ja teadmatus oli ka selle grupi kohta. Alguses tundus, et kooslus ei läinud kohe hästi tööle, aga lõpuks oli ikkagi suurepärane. Mulle ei meeldinud instrumendid eraldi, vaid sünergia. Mitte et üks mängib ära ja siis teine ja siis kolmas. Alguses tundus, et nad vast lähevadki selles liinis, et tuleb oma klahvpilliga ja oma kitarriga sisse, aga lõpuks tekkis ikka täielik muusika jõgi. Lõpuks ei olnud enam neli pillimeest, vaid oli üks komplekt ja ajajõgi. Vahepeal mõtlesin, et võiks mõni puhkpill sees olla. Kokkuvõttes oli suurepärane, pole ammu nii heal kontserdil käinud.”

Rain (23), bassimees Death Metal bändis:”Tundus, et kitarristid mängisid paar nooti valesti, aga trummisoolo oli sürreaalne, täiesti vägev. Eks Endel paar viga tegi seal soolode ajal. Trumm oli ikka tasemel. Ma olen fusionit natuke varem ka kuulnud ja sellega seoses hea kontsert oli. Vahepeal oli ka karmimaid noote ja needki läksid hästi peale.”

Sandra (19), trummar Death Metal bändis:”Klahvpillid oli tase. Mulle meeldis. Üldkokkuvõttes hästi värskendav kontsert oli. Just praegu kulus selline ära. Hästi läbimõeldud ja mahlane. Mina polnud uurinud selle stiili kohta. Teadsin vaid, et fusion sisaldab jazzi ja rocki elemente. Eks meelega ka ei uurinud, et oleks üllatuste allikas. Hästi lahe oli. Trummisoolo oli tehniline ja väga, väga hea.”

Signe Sarah (45), õppejõud ja mõisaproua:”Üks selle aasta esimesi tõeline kultuurisündmus. Võimas. Ma tulin head elamust saama ja sain isegi rohkem. Tekkis ahaa-efekt, kuna pole sellis trummisoolot mitte kunagi varem kuulnud ja sellist vitaalsust näinud. Olen päris palju reisinud ja kontserte külastanud, aga see oli tõesti võimas. Olen väga õnnelik.
Selline kontsert sobis siia keskkonda hästi. Olen siin esimest orda ja tulin Saaremaalt. Olen Gunnar Grapsi bändi fänn olnud ja Endel Rivers oli ju seal bändis kitarrsit. Täna on tegemist Endel Riversiga kui virtuoosiga, pole kahtlustki. Vanasti käisid ju tüdrukud saalis ja olid armunud, ei osanud temast niimoodi pidada. Nii mõnigi ennast profssionaaliks pidav noorkitarrist Eestist võiks peeglisse vaadata, häbeneda ja siis õppima hakata. Eeskuju on tänase kontserdi põhjal kindlalt olemas.
Ootustest rääkides, klahvpillimängijalt oleks oodanud imelist klaverisoolot. Kuna tegu oli ju imelapsega, kes juba 5 aastaselt klaverit mänginud, oleks soovinud teda üksi laval näha ja tema imelisust nautida. See jäigi puudu.”

Erki (64), pensionär:”Trummar oli viimasepeal. Tulime juhuslikult, kuna sattusime lugema lehest ja natuke huvitas Endel Riversi elulugu ja ajalugu. Trummarist ka kuulsime, et on maailmakuulus. Kõik oli väga huvitav. Superhea kontsert mu tänaseks sünnipäevaks.”

Tiia (58), aednik:”Oleme sõbrannaga esimest korda siin ja väga tore oli. Meeldis kõige rohkem see, et inimesed spontaanselt lugude keskel plaksutama hakkasid. Tulime huviga, kuna pole midagi sellist kuulnud ja väga vahva oli. Oleme väga õnnelikud, et siia sattusime kursusega ning nägime seda meie jaoks uut muusikat. Trummimängija oli uskumatu. Oli tore, et ta näitas ette, kui raske on trumme mängida. Olen näinud Soomest pärit Panda Pandat Vanemuises ja neil oli väga hea trummimängija. Ja sellepärast me tulimegi, mulle trumm täna tõesti väga meeldis.”