fbpx

Talvejazz algab laupäeval Aladini unenäoga!

14. jaanuar 2014

Talvejazz alustab juba sel laupäeval araabia fusionmuusikaga. Jaanuarikülma toob Egiptuse soojust põnev Egiptuse-Norra kooslus Aladin Dreams. Kontsert toimub laupäeval, 18. jaanuaril kell 16 Kumu auditooriumis.

Talvejazzi kontserthooaega alustav Aladin Abbasi ansambel Aladin Dreams ehitab silla ida ja lääne vahele, kasutades orientaalse ja Egiptuse muusika juuri ning lisades sinna jazzi ja fusioni säravamaid elemente just selleks, et leida uus viis orientaalse muusika esitamiseks. See multikultuurne bänd alustas tegutsemist 1990ndate alguses. Bändis mängivad Norra muusikud: Tansaanias ja Zansibaris muusikat õppinud kitarrist Jørn Erik Ahlsen ning trummar-perkussioonimängija Trygve Tambs-Lyche. 

 

Aladin Abbas, täisnimega Alaa El Din Ahmed Abbas Add El Gawad sündis 1973. aastal Gizas, kuulsate Egiptuse püramiidide läheduses. Araabia Muusika Instituudis klassikalist kitarri, udi ja laulmist õppinud Aladin alustas oma muusikukarjääri suisa nelja-aastasena, esitades araabia ja egiptuse laule – tema muusikavaramusse kuuluvad põhiliselt folk ja traditsiooniline ning klassikaline egiptuse/araabia muusika. Praegu elab Aladin Norras.

 

Kontsert toimub koostöös muusikaagentuuriga Levimuusika.ee, kes viib Aladini ja tema norralastest sõbrad lisaks Tallinnale esinema ka Kullamaale, Tartusse, Tallinnasse, Rakverre ja Mustveesse.

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank, kelle klientidele on piletid 20% allahindlusega! Hooaja peasponsorid on KAFO, ERGO ja Eesti Päevaleht ning majutuspartner My City Hotel, aastasponsorid United Motors, Tallink ja Aktaprint. Hooaega toetavad Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna linn ja Prantsuse saatkond. 

 

Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee. Jazzkaare piletiinfot saab numbril 666 0030 või piletid@jazzkaar.ee. Vaata lisa www.jazzkaar.ee