fbpx

Talvejazz toob Eestisse kaheksa riigi muusikud ja uue muusika!

20. detsember 2018

Talvejazz kontserdid toimuvad 27. jaanuarist 8. märtsini. Talvejazzi kontserthooajal kuuleb ameerika säravat vokaalkuuikut M-Pact, ansambli Anna Kaneelina debüütalbumi esitlust, rahvusvahelist ansamblit Criss Cross Europe koos pianisti Bojan Z-ga, helilooja Pjotr Tšaikovski muusikat ansamblilt Aleksei Kruglov-Jaak Sooäär Quartet ning Prantsuse nelikut Impérial Orphéon. Piletid müügil tänasest Piletilevi müügipunktides.

Ameerika kuuik M-Pact on paljudel meeles menukatelt täissaalidele antud kontsertidelt kahelt Jõulujazzi festivalil. Ansambli toonane solist Britt Quentin oli aastal 2011 ka meie ansambli Estonian Voices nõustaja. 2016. aastast esineb ansambel uues koosseisus. Noored värsked hääled, põnevad seaded ja särav vokaaltehnika on endiselt nende firmamärk. Los Angelesi grupp jõuab Eestisse London a cappella festivalilt, kaasas M-Pacti klassika ja uued haaravad lood. Kontsert toimub 27. jaanuaril Kumu auditooriumis.

10. veebruaril toob värskeid tuuli Euroopast rahvusvaheline ansambel Criss Cross Europe, mille koosseis on igal aastal uus. Sel korral on ansambli mentor ja helilooja Prantsusmaal elav serbia karismaatiline pianist Bojan Z. Eestit esindab pianist ja helilooja Kirke Karja, veel musitseerivad ansamblis Belgia, Luksemburgi, Hollandi ja Prantsusmaa muusikud. Kontsert toimub koostöös Eesti Jazzliiduga.

 

Aleksei Kruglov-Jaak Sooäär Quartet rõõmustab kuulajaid 28. veebruaril uue kavaga armastatud vene helilooja Pjotr Tšaikovski muusikast. Ansambli kolm heliplaati ja kontserdid mitmel pool Euroopas ja Venemaal on neile toonud neile rohkelt tunnustust nii publikult kui ka jazzikriitikutelt.

Anna Pärnoja ansamblilt Anna Kaneelina on oodata debüütalbumit, mille muusika väljendab paljuski autori isiklikke läbielamisi, olles kord habras kord metsik või maagiline. Uue helikandja esitluskontsert toimub 2. märtsil Kumu auditooriumis.

 

Prantsuse neliku Impérial Orphéon kontsertidega Baltikumis tähistatakse Frankofoonia kuud. Maailmamuusika mõjudega värske albumi haaravaid lugusid esitavad prantsuse multiinstrumentalistid 9. märtsil jazziklubis Philly Joe’s.

Kontserthooaja Talvejazz piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee.

Kontserthooaega Talvejazz toetavad Jazzkaare peasponsorid KAFO, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht ning aastasponsorid My City Hotel, BMW, Tallink ja Aktaprint. Kontserthooajale annavad ka tuge Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn ja Prantsuse Instituut.