fbpx

Talvejazz toob kevade lähemale!

05. jaanuar 2015

Talvejazzi kontserdid toimuvad 22. jaanuarist 14. märtsini Tallinnas ja Viljandis, kus Eesti artistide kõrval esinevad Iirimaa, Prantsusmaa ja Hispaania muusikud. Alanud muusika-aastal pakub Talvejazzi kontserdihooaeg värskeid leide ja stiilikirevust, olles põnev sissejuhatus kevadisele suurfestivalile Jazzkaar. Talvejazzi piletid tulevad müüki 6. jaanuaril.

 

Hooaja avab 23. jaanuaril 17-aastane kitarrivirtuoos Andreas Varady Iirimaalt, kes on maineka plaadifirma Verve ja Quincy Jonesi agentuuri artist ning end tuntuks mänginud juba 50 jazzifestivalil. Teda paelub muusika Django Reinhardist Georg Bensonini, viimasega on tal olnud au korduvalt koos esineda.

 

Kuulsast rahvamuusikute suguvõsast pärit Triinu Taul jätkab oma loomingus pere parimaid traditsioone. Ammutades inspiratsiooni folkloorist ja loodusest lisab ta sinna tänased kõlad ja rütmid. Kontsert “Maa hääl” 7. veebruaril iseloomustab imehästi lauljatari loomingu avarat haaret. 

 

On muusikat ja muusikuid, kes elavad üle oma aja. 1970ndatel Poola jazzi uued tuuled toonud pianist-helilooja-arst Krzysztof Komeda suri noorelt, kui tema muusika elab edasi Roman Polanski, Andrzej Wajda ja teiste filmides ning paljude ansamblite esituses. Sedapuhku jagavad Komeda vaimustust ja avavad helilooja värvilise maailma Eesti kuulajaile meie talendikad muusikud ansamblis What’s Up Mr. Komeda?. Kontsert ja film „Komeda, Komeda…” annavad 14. veebruaril põneva ülevaate geniaalse muusiku elust ja loomingust. 

 

Eesti luule suurkuju Juhan Liivi looming tõusis taas eredalt fookusesse poeedi 100. sünniaasta eel. Ansamblile Juhan kirjutatud Jaak Sooääre lood keskendusid „Eesti oma asjale” Liivi luules. Nüüd on lisaks plaadikavale valminud hulk uusi Liivi luulele kirjutatud lugusid, mida esitavad koos autoriga Riho Sibul, Henno Kelp ja Andrus Lillepea ehk ansambel Juhan. 

 

Naistepäeva eel, 6. märtsil kutsub oma piirideta ballile Prantsuse ansambel Impérial Orphéon. Nende pidu, mis keerutab rütme Prantsuse müsett-valsist Brasiilia sambadeni võib vahepeal küll kalduda unenägude maailma, kuid toob lõpuks kõik külalised õnnelikult maa peale tagasi. 8. märts ansambliga Wilhelm on juba päris kevadehõnguline. Kõlab värske muusika Tartus debüteerinud ja kiirelt Eesti lavad vallutanud ansamblilt, kellele nii pop- kui ka jazzmuusika on südamelähedased. Talvejazzi lõpetab 14. märtsil Biel Ballester-Dave Mitchell Trio Hispaaniast. Trios ühendavad keeled kaks kitarristi ja bassist Leandro Hipaucha. Muusikud mängivad mustlasjazzi, traditsioonilist jazzi ja omaloomingut. 

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank, kelle klientidele on piletid 20% allahindlusega! Hooaja peasponsorid on KAFO, ERGO ja Eesti Päevaleht ning majutuspartner My City Hotel, aastasponsorid United Motors, Tallink ja Aktaprint. Täname Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna linn, Hispaania Suursaatkond ja Prantsuse Instituut. 

 

Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee. Jazzkaare piletiinfot saab numbril 666 0030 või piletid@jazzkaar.ee. Vaata lisa www.jazzkaar.ee

 

Talvejazz toob kevade ja Jazzkaare lähemale!