fbpx

Talvejazz toob kevade lähemale!

06. jaanuar 2012

VAATA KAVA SIIT!

Enne kevadist suurimat jazzifestivali hoiab Jazzkaar meeled erksad 1. veebruarist 16. märtsini toimuva Talvejazzi kontserdisarjaga Tallinnas, Tartus, Viljandis, Pärnus ja Haapsalus. Kavas on tippimprovisaatorite Marc Ducret (Prantsusmaa) ja Han Benninki (Holland) kontserdid ja meistriklassid, noort prantsuse ja belgia jazzi ja šansooni ning säravate eesti naislauljate unistustest, poeesiast ja kevade meeleoludest kantud kavad Helin-Mari Arderilt, Maria Välilt ning Anneliis Kitselt.

Üle mitme aasta on taas Tallinnas tänapäeva originaalseimaid improviseerijaid, prantsuse kitarrist ja helilooja Marc Ducret, kes teeb tihedat koostööd Euroopa uue jazzi tippseltskonnaga. Ducret avab Talvejazzi soolokavaga “Tower“, mis on inspireeritud Vladimir Nabokovi romaanist „Ada“. Samuti annab ta õpitoa Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning kontserdi Viljandis. Talvejazzil on esindatud ka prantsuse jazzi noorim generatsioon ja seda ansambliga MeTal-O-PhoNe, kes tõusis tähelepanu keskpunkti mullusel mainekal Euroopa uue jazzi festivalil 12 Points. Trio keskne instrument on vibrafon, mille värviskaalat oskavad muusikud uudselt kasutada. Kriitikud on kiitnud trio eriliselt intensiivset mängustiili. Uue šansooniga teeb kuulajaid tuttavaks elurõõmus kvintett Flandria ja Valloonia piirialadelt Le Grand Bateau. Nende omalooming on mitmekihiline ja huumoriga vürtsitatud.

Talvejazzi kavas väärib erilist tähelepanu ka Euroopa tipptrummari ja kunstniku Han Benninki 70. juubelisünnipäeva kontsert, kus maestro esineb koos kitarrist Jaak Sooäärega. See on järg nende 2003. aasta koostööle. Jaak Sooääre sõnul ei jää hollandlase energiatase alla kahekümnestele rokkaritele – iga tema kontsert on kui pidu. Han Bennink esineb Tallinnas ja Tartus ning annab EMTAs ka meistriklassi.

Esmakordselt esineb Jazzkaare Talvejazzil noor lauljatar Maria Väli Kvartett kontserdiga „Forgotten Garden“, samanimelise looga võitis Maria Väli 2011. aastal Uno Naissoo nimelise heliloomingu konkursi. Kontserdil kõlavad nii kvarteti omalooming kui jazziklassika teemad värsketes seadetes. Teine noor talendikas lauljatar Anneliis Kits laiendab järjekindlalt oma tegevusvälja, kuhu eesti jazziklassika ja klubimuusika kõrvale mahub nüüd ka eesti poeetide luulest inspireeritud looming. Anneliis Kitse ja pianist Kirke Karja mitmed laulud on kirjutatud Doris Kareva ja Karl Martin Sinijärve tekstidele, armastatud poeedid esitavad kontserdil ka ise oma loodut. Helin-Mari Arder rõõmustab kuulajaid üha uute kontserdikavade ja heliplaatidega, tema repertuaari keskmes on nii eesti autorite looming kui ka jazz, šansoon ja bossanovad. Naistepäeva künnisel toimuvatel kontsertidel on fookuses laulud, mis kõnelevad unistustest ja armastusest.

Jazzkaare kuldsponsor on juba aastaid olnud Elion. Talvejazzi pileteid saavad Elioni kliendid soetada 10-protsendilise soodustusega. Täpsem info Elioni kodulehel.

Peasponsorid on Eesti Päevaleht ja ERGO, aastasponsorid Aktaprint, Estonian Air, Tallink ja Info-Auto. Kontserthooaega toetavad ka Kultuurkapital, Kultuuriväärtuste Amet, Prantsuse Instituut ja Hollandi Saatkond.

Talvejazzi piletid hinnaga 7 – 15€ on müügil Piletilevi müügikohtades alates 9. jaanuarist.

 VAATA TALVEJAZZI KAVA SIIT!