Talvejazzi lõpetab Kelli Uustani

16. märts 2010

21. märtsil kell 17.00 lõpetab Kumu auditooriumis Talvejazzi hooaja Kelli Uustani ja Aivar Vassiljevi Acoustic Band, külaliseks Gelri Padar.

Strange Kind of Love
Kelli Uustani & Aivar Vassiljev
Acoustic Band
feat. Gerli Padar
21. märtsil 17.00 Kumu auditooriumis

Kelli Uustani on tuntud Mart Sanderi orkestrite solistina ja muusikalilavade kogenud esinejana, kuid soov päris oma muusikat oma koosseisuga teha sündis alles 2006. aastal. Oma koosseisuks sai Aivar Vassiljev Acoustic Band, kellega salvestasti ka debüütalbum “Kuni pöördub tuul”. Plaadil kõlasid valdavalt lauljatari oma lood. Ka luuletajate poole polnud vaja pöörduda, sest laulutekstide kirjutajana ja laulude-muusikalide tõlkijana on Kelli ammu tuntud ja hinnatud. Kellil laulab mitmesugust muusikat, kuid lisaks popile-rokile on tal ka hea svingi tunnetus ning ta on osalenud Mart Sanderi ja Bel Etage orkestri kolmel albumil: “Five Fifteen” (mis valiti 2006 jaanuaris Londoni päevalehe Evening Standard nädala jazzalbumiks), “Nüüd Lendame” ja saksakeelne “Deutsche Swingmusik 1939-1945”. 2007. aastal valmis ka Bel Etage DVD kahe kontserdi ja ühe saksakeelse muusika lühifilmiga. Aeg enese tõestamseks oli tõesti küps.

Uus etapp lauljatari loomingulisel teel ongi kontserdid oma muusikaga. Sel korral on ta endale külla kutsunud Gerli Padari.

Kelli Uustani: “Gerliga oleme me head tuttavad juba üsna pikka aega. Mõlemad alustasime saates Kaks Takti Ette ja meil mõlemal on muusikateatri taust. Laval oleme koos küll vähe esinenud, seetõttu ongi nüüd huvitav ühist kontserdiprojekti teha. Teistsugust koostööd oleme teinud küll – olen talle laulutekste kirjutanud ja tõlkinud. Koos tegime ka Vanemuises etendust Chess, mida mina koos Mart Sanderiga tõlkisin ja Gerli oli üks peaosatäitjatest. Mulle meeldibki Gerli juures see, kuidas ta teksti suhtub ja kui tähtis on talle sõnum ja sellepärast oli tore talle ka laule kirjutada.
Kontsert ise tõotab tulla värvikas ja emotsionaalne, sest lugusid on bluesist bossanovani. Üks lõbusamaid laule on “Abielunaise blues”, mille tekst sündis täesti juhuslikult naistefoorumeid lugedes, kus oma suhteid lahati ja mehi materdati. Oli üsna mahlakas lugemine. Samuti on kavas minu aastatetagune lugu “It´s Not Easy”, mis 93ndal aastal pälvis laulukonkursil Via Baltica kolmanda koha ja mida siis esitas Hedvig Hanson. Nüüd kõlab lugu Acoustic Bandi seades.”

Uusi lugusid kirjutab lauljatar pidevalt. Kontserdi jaoks otsustati valida nii uusi kui ka heliplaadi lugusid, sest eks äratundmisrõõm on publiku jaoks ikka üsna oluline. Kui aeg on küps ja uusi laule publiku peal ka proovitud, siis jõuavad nad varem või hiljem ka heliplaadile, loodab lauljatar.

Aivar Vassiljev Acoustic Bandi näol on kokku saanud üks tore seltskond, kellel on tekkinud üks hingamine ja mõtlemine ja lugude seadedki on sündinud rohkem üheskoos. Aivar on bändijuhina kogenud jazzmuusik, kelle kontol on arvukalt esinemisi paljude erinevate jazzikoosseisudega nii Eestis kui kaugemal. Aivar on olnud kolme eriilmelise jazzplaadi produtsent, neist viimane töö on Lembit Saarsalu Kvarteti live-kontserdi DVD ja CD “Sarsaparill”.

Bandil on kombeks kutsuda kontserdile ka üks üllatuskülaline, tema nime veel ei avalda, kuid antakse vihje – ta on teist põlve jazzmuusik, n-ö väikse jazzidünastia esindaja – noor ja andekas.

Niisiis on oodata kevadist naiselikku kontserti ja millest muust see ikka räägib, kui armastusest…

Piletid hinnaga 150.- ja 125.- (õpilased, tudengid, pensionärid) on müügil Piletilevis ja enne kontserdi algust kohapeal.