fbpx

Talvejazzil sel nädalal Impérial Orphéon ja Wilhelm

03. märts 2015

Talvejazzi kontserdid on jõudmas lõpusirgele ja sissejuhatusena kevadisele suurimale jazzipeole Jazzkaarele on märtsis tulemas veel erinevaid muusikasündmusi. Sel nädalal alanud Frankofoonia kuul saab kuulda väga erilist Prantsuse kvartetti Impérial Orphéon ning värskelt Eesti Laulul säranud ansamblit Wilhelm. 

 

Jazz-müsett-ooper saavad kokku vaimuka Prantsuse neliku Impérial Orphéon muusikas. Ansambel annab tosin kontserti Baltimaades, Valgevenes ja Soomes. Turnee stardib Eestist. Neljapäeval, 5. märtsil kutsuvad Prantsuse muusikud kõiki Viljandi Pärimusmuusika Aita oma piirideta ballile ning reedel, 6. märtsil Tallinnasse Teater NO99 Jazziklubisse. Nende pidu, mis keerutab rütme Prantsuse müsett-valsist Brasiilia sambadeni võib vahepeal küll kalduda unenägude maailma, kuid toob lõpuks kõik külalised õnnelikult maa peale tagasi. Tallinna kontserdist teeb otseülekande ka Delfi. 

 

Kvarteti Impérial Orphéon Eesti-kontserdid toimuvad koostööd Eesti Jazzliidu ja agentuuriga Vapaat Äänet ning kontserte toetab Prantsuse Instituut.

 

Pühapäev, 8. märts ansambliga Wilhelm on juba päris kevadehõnguline. Miks mitte tähistada rahvusvahelist naistepäeva jalutuskäiguga Kadriorus ja pärastlõunase muusikalise elamusega! Kõlab värske muusika Tartus debüteerinud ja kiirelt Eesti lavad vallutanud ansamblilt, kellele nii pop- kui ka jazzmuusika on südamelähedased. Viimasel kahel aastal on Wilhelm oma hoogsa energilise kõlapildiga valitud ka Eesti Laulu parimate hulka ning nende hiljuti ilmunud debüütalbum võeti väga soojalt vastu. Wilhelmi karismaatilise esivokalisti Anett Kulbini ja taustalaulja Kaisa Lillepuu kõrval on bändi neli aktiivset meesliiget lisaks tegevad ka kvartetis Quartence. Sel pühapäeval liituvad üllatusena Wilhelmiga ka Kirke Karja (klaver), Gloria Kadarpik (viiul) ja Johanna Mängel (tsello).

 

Talvejazzi kontserdid sel nädalal:

5. märtsil 19.00 Viljandi Pärimusmuusika Aidas Impérial Orphéon

6. märtsil 22.00 Teater NO99 Jazziklubis Impérial Orphéon

8. märtsil 16.00 Kumu auditooriumis Wilhelm

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank, kelle klientidele on piletid 20% allahindlusega! Hooaja peasponsorid on KAFO, ERGO ja Eesti Päevaleht ning majutuspartner My City Hotel, aastasponsorid United Motors, Tallink ja Aktaprint. Täname Kultuurkapitali, Kultuuriministeeriumit, Tallinna linna, Hispaania Suursaatkonda ja Prantsuse Instituuti. 

 

Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee. Jazzkaare piletiinfot saab numbril 666 0030 või piletid@jazzkaar.ee. 

 

Talvejazz toob kevade ja Jazzkaare lähemale!