Tampere jazz: kokku 22 ansamblit

17. november 2008

Tampere Jazz Happeningi külastas tänavu üle 9000 kuulaja, kirjutab Mari Hiiemäe.

Viimasel festivalipäeval Tamperes üllatas positiivselt Platypus Ensemble ja Proton String Quarteti koosmäng. Päevale pani punkti Dana Leongi grupp Milk&Jade.

Muljeid vahendab Mari Hiiemäe.

Platypus Ensemble ja Proton String Quarteti ühendus oli mõnusalt meloodiline vahepala festivali üldisele free jazzi hullusele. Helsingi linnaorkestri keelpillirühmast moodustatud Proton String Quartet tasakaalustas Platypus Ensemble´i modernse suuna nii kenasti ära, et tekkis illusioon terviklikkusest, mida tavaliselt ainult klassikaline muusika pakkuda saab. Samas mõjus koostööprojekt jõuliselt värskena ning tulisematel improvisatsioonihetkedel rahutult kreatiivsena.

Päeva jooksul esinesid pööraselt energiline avangardjazzi trio Steamboat Switzerland Šveitsist ning vanameister Michel Portal oma kvartetiga. Hullu stiilidesegajana pani õhtule punkti USA muusiku Dana Leongi projekt Milk&Jade, mis segas võrdsetes osades kokku nii jazzi, klassikalist muusikat kui hip-hopi.

Tampere Jazz Happeningi külastas enam kui 9000 kuulajat. Publiku arvu järgi otsustades osutus festivali populaarseimaks üritusteks laupäevaöine Tony Alleni kontsert festivali klubis. Täissaali meelitas kokku ka aafrikateemaline õhtu, kus esinesid The Zimology Quartet, Omar Sosa Afreecanos Quartet ning Steve Reid Ensemble. Põhilisest esinemispaigast Tullikamarin Pakkahuonest suurem tung oli Telakkasse, mille piletid müüdi välja nii reede kui laupäeva õhtuks.