fbpx

Täna algava Jazzkaare avavad saksofonist Maria Faust ja Taani lauljatar Kira Skov, Inglismaalt toob tantsurütme GoGo Penguin

21. aprill 2017

Täna õhtul algab 28. korda toimuv Baltimaade suurim jazzifestival Jazzkaar. Taas on külalised oodatud Telliskivi Loomelinnakusse, et kümne päeva jooksul nautida enam kui 70 eriilmelist kontserti 22 riigi muusikutelt.

 

Festivali avavad kell 19:30 Vaba Laval kirgas Taani lauljanna Kira Skov ja Kopenhaagenis elav eesti helilooja-saksofonist Maria Faust süvateosega “In the Beginning”, mis on loodud koorile ja ansamblile.

 

Kell 21:00 paneb Punase Maja kõlama legendaarne Hollandi trummar, juba 1960ndatel maailmas kuulsust kogunud Han Bennink koos Jaak Sooääre, Laura Põldvere ja Kadri Voorandiga.

 

Kel 22:30 toob Briti klubitrio GoGo Penguin Vaba Lavale oma “akustilise elektroonika”, ühendades kõlapildis triphop’i, jazzi, roki ja klassikalise muusika elemente. Festivalipäeva võtab kell 23:59 Punases Majas kokku Eesti elektropopigrupp I Wear* Experiment.

 

Jazzkaare Linnaruumiprojekti muusikutega võib täna kohtuda näiteks kell 10:40 Tallinnast Pääskülla väljuvas rongis, 13:00 My City Hoteli jazziaknal, 16:00 Viru Keskuse aatriumi jazzmobil. Festivali suurele avamispeole viib 18:00 G. Otsa nimelise Otsa muusikakooli eest algav Jazzirongkäik.

 

Laupäeval ootab Jazzkaarel ees kolm hubast kodukontserti Kira Skovi & Maria Fausti, Andre Maakeri ning Lauraga.

 

Kõik lastega pered on kell 15 oodatud Vaba Lavale Maarja Nuudi perekontserdile.

 

Kell 16 on võimalus osa saada tasuta jazzijutust “Tallinn-67”, kus meenutavad aegu ja mõtisklevad muutuste üle Tõnu Sal-Saller, Jaan Rõõmus, Reet Linna, Els Himma, Anne Erm. Kell 17 viivad Tõnu Naissoo Unity ja poola saksofonist Zbigniew Namyslowski meid ajas tagasi 50 aastat, mil Tallinnas toimus Nõukogude Liidus ja kogu maailmas laineid löönud jazzifestival Tallinn-67.

 

Kell 19 näitab oma oskusi saksa trompetist-pianist Sebastian Studnitzky, kes rändab rändab jazzi, klassikalise ja elektroonilise muusika radadel.
Laupäeva õhtul võlub kuulajaid festivali üks peaesinejaid, lauljatar-bassist Meshell Ndegeocello.

 

Päeva lõpetab kell 23:00 oma folk-jazzhõngulise popmuusikaga noor Austria koosseis Holler My Dear.

 

Pühapäeva hommikust õhtuni kõlab kevadvärske muusika Telliskivi Loomelinnakus tasuta. Ilma piletirahata saab lisaks kontsertidele osa ka muudest tegevustest. Kavast leiab ägedaid pereduosid, põnevaid improkoosseise, nooruslikku energiat, helimõtisklusi ja täiesti uusi projekte. Kodufonoteeki annab tõhusat täiendust jazziplaatide turg ning keha saab virgutada Charles Lloydi nimelisel vabavisete võistlusel ning Kalamaja Pinksiklubi korraldatud pinksiturniiril. Ootamas on mälumäng, maastikumäng, jooga, jazzimaal ja loomulikult varahommikune linnulauluekskursioon. Kell 19 esitleb Vaba Laval oma uut plaati Liisi Koikson, seegi kontsert on prii sissepääsuga.

 

Jazzkaar 2017 peaesinejad on viie Grammyga pärjatud maailma esi-jazzilauljatar Dianne Reeves, trummarite trummariks nimetatud legend Steve Gadd, minimalistlikku klaverit, sügavat kontrabassi ja elektroonilisi trumme miksiv briti klubitrio GoGo Penguin, lauljatar-bassist Meshell Ndegeocello ning jazzi R&B, funki ja popiga sulatav fusion jazzi legend Spyro Gyra.

 

Praktiline info
• Värskeima festivaliinfoga saab end kursis hoida Jazzkaare äpist (www.jazzkaar.ee/app)
• Et vähendada ühekordsete nõude prügimäele kuhjamist, toimib sel aastal Jazzkaarel esmakordselt panditopsi süsteem
• Lisainfot piletite, kontserdi jm kohta saab festivali infolauast Punases Majas või infotelefonil 6660030
• Vaba Lava ees väljakul on avatud tasuta jalgrattaparkla