fbpx

Taner Akyol tõi Tallinna idamaist klassikat

27. aprill 2018
Ave Tölpt

Taner Akyol Triosse kuuluvad muusikud Taner Akyol (lauto bağlama), Antonis Anissegos (klaver) ja Sebastian Flaig (löökpillid) muutsid kolmapäevase jazziõhtu toimumispaiga, Punase Maja saali, orientalistliku maailmamuusika hälliks. Mehed tõid esile nii pärimusmuusikast inspireerituid laule kui ka vaba improvisatsiooniga loomingut. Türgi kaks rahvuspilli, mõlemad bağlama’d, lasid mõjusatel idamaa kultuuri edasi kandvatel heliridadel voogelda ning moodustasid klaveri ja löökpillidega rikka tonaalsuse. Mehed andsid üksteisele samuti võimaluse hingestatud soolodeks, mis haarasid kuulajad täielikult endasse. Eelviimane laul oli pühendatud Eesti naiste sinistele silmadele! Tallinna oli kahtlemata jõudnud idamaist karismaatilisust! Kontserdikülastajatega vestles ja kuulas muljeid Ave Tölpt.

Marta Leena (18), abiturient:
Väga kihvt! Esiteks oli elamus see, kuidas Akyol mängis türgi rahvuspillil. Selline osavus! Oli näha, et nad naudivad muusika tegemist, ning see on kõige tähtsam, kui artistid ise lähevad muusika sisse. Tundes muusikute energiat, kandub see ka kuulajatele üle! Mõnus! Ma ei saa aru, miks sellisel kontserdil on üldse toolid!

Hannes (40), puiduvaldkonnast:
Head tunded tekkisid, mulle meeldib selline etnolik jazz! Olen algusest peale Jazzkaarel käinud, mitte küll kõigil kontsertidel, aga alates esimesest.

Vivian (43), vokaalmuusika valdkonnast:
Väga meeldis! Natuke segas, et osa rahvast oli tagapool ülemeelikus tujus – kui olid vaiksemad kohad, oli raske keskenduda. Aga tahtsin just midagi, mis oleks tehniliselt heal tasemel ja natuke eksootilisem. Olen ise muusikateaduse lõpetanud ega vali kontserti juhuslikult – tean, mida kuulama tulen. Mulle meeldis tasakaal tehnika ja emotsiooni vahel, sest tänapäeva muusikas on palju hästi tehnilist, kus emotsioon jääb natuke varju. Instrumendid, millel muusikat esitati, olid väga huvitavad – klassika ja idamaine said kokku!

Mark-Hendrik (26), IT-valdkonnast:
Kontsert oli väga tore ja vahva. See sobiks ideaalselt mereranda – vaataks päikest ja kuulaks seda Kreekas, Saksamaal või Türgis – vabas õhus. Mitte, et atmosfäär siin halb oleks, aga ideaalis kujutaks seda kusagil vabas õhus ette.

Angie (30), fotograaf:
Tänast artisti sattusin vaatama tänu heale sõbrale. Meeldis, kuigi üldmulje oli sürreaalne! Meloodiat kohati nagu polnudki, põhiline oli rütm. Samas mängis iga pill oma lugu ja kummalisel kombel kõlas kõik ideaalselt kokku. Niisama kodus seda artisti ei kuulaks, aga live’is vaataks veel. On elamus, kui näed, et niivõrd ebaloogilise viisi puhul suudetakse saavutada selline harmoonia. Emotsioon jõudis minuni kogu oma etnorokiliku jazzi võtmes.

Taner Akyol Trio
25. aprillil 2018 Punases Majas

Koosseis:
Taner Akyol – lauto bağlama
Antonis Anissegos – klaver
Sebastian Flaig – löökpillid

Vaata kontserdi pildigaleriid siit.