fbpx

Telliskivi Loomelinnakus avab täna uksed uus teatrikeskus VABA LAVA

19. september 2014

Telliskivi Loomelinnaku C-hoones avatav blackbox Vaba Lava pakub esinemisvõimalusi eelkõige väiketeatritele ja vabatruppidele, kuid programmis on ka kontserdid, kunstinäitused, peod ja palju muud.

Vabal Lava tegevuse keskmeks on teatrilavastuste kuraatoriprogramm, mille on algavaks hooajaks kokku pannud vene teatriekspert, teatrikriitik, dramaturg ja filmistsenarist Oleg Loevski ja eesti teatriteadlane ja -kriitik, ajakirja Teater. Muusika. Kino peatoimetaja Madis Kolk. Algava hooaja kuraatoriprogrammis esietendub 12 uuslavastust.

Juba avanädalavahetusel jõuavad publikuni kaks Vaba Lava kuraatoriprogrammi lavastust. Neist esimene on täna, reedel, 19. septembril kell 18.30 esietenduv “Alustame algusest” Pulitzeri auhinnaga pärjatud näitekirjaniku Annie Baker´ilt, lavastaja Adrian Giurgea (USA), produtsent R.A.A.A.M. Pühapäeval, 21. septembril kell 19.00 esietendub Mikk Mikiverist, Lavakunstikoolist ja XI lennust kõnelev Ivar Põllu lavastus „Mikiveri tagi”, produtsent Tartu Uus Teater.

Külalisetenduse „Õhtud külas Dikanka lähistel: tühistatud” annavad laupäeval, 20. septembril kell 17.30 lavastuskunstnik Dmitri Krõmovi tudengid Moskvast. Kohal ning publikuga kohtumas on Dmitri Krõmov ise, kes on Eesti teatrisõpradele tuttav Tallinna Linnateatri festivalilt „Talveöö unenägu“.

Hilisõhtutel on maja avatud muusikasõpradele. Täna õhtul sisustab avapeo Tallinn Music Week, peaesinejaks energiast pulbitsev Ballet School Berliinist ning homme, laupäeva õhtul ootab publikut Jazzkaar ja lummav Ingrid Lukas, kes esitab koos trummari ja klahvpillimängija Patrik Zossoga värsket elektroonilise puutega loomingut oma peagi ilmuvalt kolmandalt heliplaadilt. Publiku ette astub ka Soome klahvpillivirtuoos, helilooja ja laulja Tuomo koos tähelepanuväärse beatbox’ija Felix Zengeriga.

 

Vaba Lava katuse all on endale uue kodu leidnud ka Eesti Teatri Agentuur ning Sõltumatu Tantsu Ühendus. Täna avatakse ka Eesti esimene tänavatoidurestoran nimega Foody Allen.

 

 

AVANÄDALAVAHETUSE AJAKAVA:

REEDE, 19.9

 

VABA LAVA

17.00 Avamine. Trikivabrik ja Audiokinetica, lavastaja Ivar Põllu

Eesti Teatri Agentuuri ruumides avatud draamamaa.ee lesila, Sõltumatu Tantsu Ühenduse saalis – Erik Alalooga “vabalavavaba tsoon”, fuajees – Gabriela Liivamägi fotod, õhus – Ardo Ran Varrese helid

 

SUUR SAAL

18.30 “Alustame algusest” esietendus

Pulitzeri preemia võitnud noore näitekirjaniku Annie Bakeri näidend kohtumistest täiskasvanute draamaringis. Viis inimest, kes püüavad lahti harutada oma elu umbsõlmi, leiavad erinevaid mänge mängides üksteises uued pidepunktid, uued algused ja lõpud.

Autor Annie Baker, lavastaja Adrian Giurgea, kunstnik Reet Aus, helilooja Ardo Ran Varres, laval Elina Reinold, Külli Reinumägi, Maarja Mitt, Egon Nuter, Margus Prangel, Madis Metsamart. Produtsent R.A.A.A.M. /raaam.ee

 

22.00 Tallinn Music Week @Vaba Lava – avamispidu!

Peaesineja, Berliinist pärit Ballet School esitleb vaid nädal enne Tallinna kontserti maineka Bella Unioni plaadifirma alt ilmunud esikalbumit The Dew Lasts an Hour.

The Cocteau Twinsi, The Cure’i ja Madonna varasest loomingust innustunud bändi trumbid on klassikalised meloodiad, päris sõnad ja karismaatiline lauljatar Rosie Blair – tõeline 21. sajandi pop.

 

FOODY ALLEN

22 -­ 02.00 DJ-d: Janek Murd ja Erkki Tero (Eesti Pops)

 

SUUR SAAL

23.30 Vul Vulpes

00.30 Ballet School (GER)

 

KONTOR

23.00 ALGORÜTMID

00.00 HEVONEN

+DJ-d: MIHKEL TOMBERG, AIVAR TÕNSO

 

PROOVISAALi folkpunk-jämm

23.00 – 23.30 ja 00.00-00.30 Sandra Sillamaa, Tõnu Tubli, Arno Tamm ja sõbrad

 

Piletid Piletilevist 8€, ukselt 10€

 

 

LAUPÄEV, 20.9

PROOVISAAL

12.00–17.30 Avatud mediateegis Dmitri Krõmov, intervjuud ja salvestused. Ekraanil lavastus „Ser Vantes. Donki Hot“ (kestvus: 60 min, algus igal täistunnil). Tasuta.

 

SUUR SAAL

17.30 „Õhtud külas Dikanka lähistel: tühistatud”

Lavastus on inspireeritud Nikolai Gogoli elust ja loomingust.

Lavastajad Aleksei Razmahhov ja Filipp Vinogradov, laval Jevgeni Kamenkovitši ja Dmitri Krõmovi kursuse üliõpilased (Moskva GITIS), produtsent Moskva Vaba Lava. Etendus on vene keeles, tõlgi rollis Kristo Viiding. 

Piletid (12 €/6 €) Piletilevis

 

PROOVISAAL

18.45 Rahvusvaheliselt tuntud vene kunstniku, lavastaja ning õppejõu Dmitri Krõmovi ja tema tudengite kohtumine publikuga. Vestlust juhib Laur Kaunissaare

 

20.00 Jazzkaar @Vaba Lava

 

SUUR SAAL

21.00 Ingrid Lukas ja Patrik Zosso (Šveits)

Ingrid Lukas esitab koos trummari ja klahvpillimängija Patrik Zossoga värsket elektroonilise puutega loomingut oma peagi ilmuvalt kolmandalt heliplaadilt.

 

Tuomo ja beatboxija Felix Zenger (Soome)

Klahvpillivirtuoos, helilooja ja laulja Tuomo koos beatboxijaga Felix Zengeriga. Kui tema varasem looming on tugevasti inspireeritud soulist ja lemmikutest nagu Curtis Mayfield, Stevie Wonder ja Marvin Gaye, siis värskeim, neljas sooloalbum „The New Mystique“ on pööranud uue lehekülje. 70ndate souli järel on ta oma loomingus liikunud pigem 80ndate ja 90ndate süntesaatorihelide ja rütmide juurde.

 

Enne ja pärast kontserti Foody Allenis DJ Laura Kivik

Piletid (15 €/10 €) Piletilevis

 

PÜHAPÄEV, 21.9

 

PROOVISAAL

12.00–14.00 / 18.00 – 20.00 Avatud mediateegis Mikk Mikiver. Ekraanil lavastus “Pilvede värvid” (Kestvus: 120 min). Tasuta.

 

14.30 Peeter Sauteri näidendi „Harjutused eluks ja surmaks” esimene lugemine lavakunstikooli XI lennu esituses. Järgneb vestlus, mida juhib Madis Kolk Tasuta.

 

19.00 „Mikiveri tagi” esietendus

Lavastus teatrist, teatrikoolist, meistritest ja kadunud epohhidest. Kohtumine Voldemar Panso lemmikõpilase Mikk Mikiveriga läbi valguse, hääle, mõtte ja vaikuse.

Lavastaja Ivar Põllu, kunstnik Kristiina Põllu, laval Peeter Sauter ja Ülo Vihma. Produtsent Tartu Uus Teater.

 

Piletid (15 €/ 11 €) Piletilevis

 

www.vabalava.ee

www.facebook.com/vabalavatelliskivis

 

 

SA Vaba Lava nimel 

 

Elo-Liis Parmas

 

eloliis@gmail.com

 

Tel: +372 51 66610