fbpx

Kontserdikaja: The Bays´i trump – “siin ja praegu” atmosfäär

18. detsember 2006

14. detsembril esines Rock Cafes briti klubibänd The Bays, kes iial ei salvesta ja mängib vaid kontsertidel. Loe, mida arvasid kuulajad.

Ansambli The Bays kontserdi järel rääkis publikuga Karina Vabson.

Anastassia (26), helirežisöör: „Ausalt öeldes selliseid häid esinemisi ei ole Eestis sugugi palju, eriti kui võtta arvesse välismaa DJsid. Ma ei tea, kui kaua The Bays kontserdiks valmistasid, kuid nende point seisneb selles, et nad ise naudivad oma muusikat ja teevad seda just naudingu pärast. See on suur eristus kommertsbändide poliitikast, kus eesmärgiks on kasumi teenimine.
Nagu ma aru sain, nimetavad The Bays end mitte-kommertslikuks projektiks. Ma natukene hilinesin kontserdile, seepärast ainuke pettumus oli see, et nad ei tulnud välja, kui publik neid nii aktiivselt välja kutsus. Olen ikka väga kontserdiga rahul! Jõulujazz ja Jazzkaar muutub iga aastaga mitmekesisemaks, kuid jätkab esialgset mainet – eriline üritus tõeliste muusika gurmaanide jaoks.”

Jan (24), üliõpilane:„Kontsert oli väga vahva. No mida veel vaja on – elektrooniline muusika, super koht, kerge alkohol. Need mehed teevad tõelist pidu, seda on isegi raske kontserdiks kutsuda.
Tegelikult minu jaoks on eksootikaks see, kui techno’t või house’i ei mängi DJ, vaid bänd. Ja eriti meeldis mulle see, et nad panid kokku erinevaid elektroonilise muusika stiile, mis andis suurepärase tulemuse. Samas oli kogu aeg selline „siin ja praegu” atmosfäär, improvisatsioon.”

Karina:„Usun, et bändi liikmetel (eriti Jamie Odell’il ja Simon Richmondil) on olemas kogemus DJ-na. Inglismaal on elektroniline muusika ja nö DJ kultuur väga arenenud, seepärast peab tõdema, et neljapäeval nad andsid eesti publiku jaoks parima, mida neil pakkuda oli. Kui olete ikka tõeline jazzi fänn ning ei ole harjunud kaasaagse elektroonilise muusikaga, siis ei jää te kontserdiga rahule.
The Bays ei paku traditsioonilist improvisatsiooni ja live-atmosfäär erineb teistest jazzkontsertidest. Seda ei olegi praktiliselt tunda, kuna tegu on klubimuusikaga. Aga tegu ei ole siiski ka päris klubimuusikaga, kuna enamus meist seostab klubimuusikat ikkagi mingite konkreetsete klubidega. Selliste bändide abil nagu The Bays oleks saanud lammutada mõned stereotüübid. The Bays on minu meelest postmodernistlik, mitte-kommertslik, kuid ikkagi päris populaarne bänd. See, mis nad on, ei ole masskultuur ning on tõenäoline, et mõned inimesed pettuvad, kui kuulavad kontserdi lõpus drum’n’bass’i. Teised aga rõõmustavad selle üle, kuidas mehed miksivad erinevaid stiile.”