fbpx

The Dynamite Vikings 11. dets kell 22.00 Jazziklubis NO99

11. detsember 2010

Eesti- Rootsi- Taani trio The Dynamite Vikings teeb ühe suuremaid kaari mööda Euroopat ja neid võib pea igal aastal alati uute üllatustega kuulda esinemas ka Eestis. Täna No99 jazziklubis on mõnus kava, mis teeb sooja ja hea meeleolu.

Eesti- Rootsi- Taani trio The Dynamite Vikings teeb ühe suuremaid kaari mööda Euroopat ja neid võib pea igal aastal alati uute üllatustega kuulda esinemas ka Eestis. Täna No99 jazziklubis on mõnus kava, mis teeb sooja ja hea meeleolu. Trio alustas tegevust Kopenhaagenis 1998. aasta kevadel, nende debüüt toimus 1998. aasta Jazzkaarel Seega on triol vanust juba tosin aastat.

Muusikuid on esinemas kuuldud Eestis, Soomes, Taanis, Leedus, Lätis, Saksamaal, Venemaal Fääri saartel jne. Trio külalisteks on olnud mitmeid rahvusvaheliselt tunnustatud muusikuid, nagu John Schröder, Pierre Dörge Raoul Björkenheim jt.. Viikingitelt on ilmunud kolm kriitikute poolt sooja vastuvõtu pälvinud CD-d: “Vikingology” (Cope Records, 2003), “Search For Happiness” (Cowbell Music, 2006) ja “Meaning Of The Party”(2008).

Trio muusikaline haare on aastatega aina avardunud, nad võivad vabalt sukelduda erinevatesse stiilidesse ja rütmidesse, kuid iseloomulikuks võib nende puhul pidada rokilikku energiat ja humoorikat lähenemisnurka esitatavale muusikale, funk ja party on ka kindlustatud. Lisaks läbiproovitule pakutakse ja mitmeid värskeid lugusid.

Jaak Sooäär on tuntud ansamblitest Eesti Keeled, Free Tallinn Trio, Jaak Sooäär –Tuule Kann, kõigi kolmega on ta mitmeid kordi esindanud Eesti jazzi Euroopas ja kaugemalgi. Oma tegevusega Eesti Jazzliidus ja EMTA-s on ta suutnud Eesti jazzielu nooremal tiival oluliselt elavdada. 2007.aastal pälvis Jaak Sooäär oma jazzialase tegevuse eest Elioni Jazziauhinna.

Thommy Anderssonile meeldib oma mängustiili iseloomustada sõnadega “soe ja puidust”, osutades sellega impulssidele, mille ta on saanud rootsi rahvamuusikast. Tema nime all on ilmunud kolm heliplaati, osalenud on ta veel vähemalt 50l. Alates 1997. aastast lööb Andersson kaasa taani kitarrifriigi Pierre Dorge New Jungle Orchestra’s, millega tiirutab tihti mööda maailma. Skandinaaviamaades ja mujalgi on ta mänginud koos paljude rahvusvaheliselt tuntud jazzmuusikutega.

Trummar Karsten Mathiesen mängis Jazzkaarel esmakordselt 1998.aastal, 2001. aastal astus ta koos Jaak Sooäärega üles duos Almost Zebra. Kopenhaageni Kuningliku Konservatooriumi haridusega trummari motoks on “kõik on muusika ja muusika on kõik”. Tal on muu hulgas ühe-mehe-projekt Kalle Worldtour, kus ta mängib kõiki instrumente ise. Sellesse show’sse võivad kuuluda Itaalias tänaval salvestatud koerahaukumised, publikule sämpleriga tagasi peegeldatu plaksutamine, kõiksugused helid ja hääled. Karsten Mathieseni ühemeheorkestrit said kuulajad nautida Tallinna kevadise Jazzkaare aegu.

KOOSSEIS: Jaak Sooäär – kitarr ja live-elektroonika Thommy Andersson – kontrabass ja live-elektroonika Karsten Mathiesen – trummid, laul ja live-elektroonika