fbpx

The Hi-Fly Orchestra ja Karl Frierson tõid naeratuse näole ning viisid publiku tantsupõrandale

20. aprill 2014
Mariliis Rannama

Merepaviljon võõrustas 19. aprilli hilisõhtul rõõmsameelset ja elevil publikut. The Hi-Fly Orchestra ning laulja Karl Frierson panid vaatamata hilisele kellaajale rahva tantsima, kaasa laulma ja plaksutama. Kostsid hoogsad rütmid, mürtsus basstrumm ja saksofonist Florian Riedl üllatas madala bass-saksofoniga; Karl Friersoni vokaal lisas lõunamaistele rütmidele soulilikku tunnetust. Muusikute ja publiku omavaheline suhtlus oli vahetu ja ehe – välja sai kutsutud isegi tuntud Ameerika muusiku Marvin Gaye vaim. Publiku muljeid küsis Mariliis Rannama. 

Kerttu, tegutseb kunsti valdkonnas: Väga meeleolukas ja tantsuline oli. Võib-olla isegi ägedam kui nende viimane plaat – seaded olid tehtud rohkem peomeeleoluliseks. Väga positiivne kogemus: hea helikvaliteet ja hea meeleolu!

Bulli, direktor Šveitsist: Bänd oli uskumatult hea, aga eriti meeldis laulja Karl Frierson. Tal oli lausa uskumatu hääl!

Timo, arst-resident: Väga meeldiv oli! Olin esimest korda Jazzkaarel ja imestan nüüd, miks ma varem ei ole käinud. Me küll istusime, kuid ka istudes kõigutasime päid ja lõime takti kaasa. Väga meeldis!

Helen, restauraator: Sellisele elamusterohkele päevale oli see täiesti hullumeelseks lõpetuseks! Olen täna juba hommikust alates Jazzkaare kontsertidel käinud ning ausalt öeldes oli praeguseks hetkeks juba süvajazzi üleküllastumus. See kontsert oli aga tänasele päevale väga sobivaks lõpetuseks. Hea väljaelamise võimalus.

Anu ja Liina, muusikud: Hästi energiline kontsert oli! Kuna meil ootusi ei olnud, oli selle võrra veel lahedam! Me ei teadnud sellest kollektiivist eriti midagi, võitsime need piletid ja oleme väga positiivselt üllatunud, kui lahedale kontserdile sattusime. 

Enor, filosoof ja lavastaja: Olen esimest korda Jazzkaare kontserdil ega pidanud pettuma. Olen täiesti imestunud, et jazzil on selline vitaalne võime ka surnud tantsima panna. Tegin täna päev läbi tööd, käisin etendust vaatamas ja praeguseks õhtuseks ajaks olin juba väga-väga väsinud. See muusika pani aga momentaalselt tantsima. 

Kristjan, insener: Eriti meeldis mulle väga elavalt mänginud klahvpillimängija ja loomulikult ka laulja. Esimene pool kontserdist ehk instrumentaalne osa oli rütmikam ja omanäolisem, samas kui koos lauljaga esitatud lood olid veidi romantilisemad – siis jäi bänd rohkem lauljat saatma ega tulnud enam nii väga esile.

ERGO JAZZ SESSION VOL 15: THE HI-FLY ORCHESTRA
19. aprillil 2014 kell 23 Merepaviljonis

Koosseis:

Karl Frierson – vokaal
Florian Riedl – altsaksofon, bariton-saksofon
Chris Gall – klaver
Jerker Kluge – kontrabass
Ravi Pagnamenta – löökpillid
Hajo von Hadeln – trummid