fbpx

Tippmuusikud kutsuvad üles aitama puuetega lapsi

29. märts 2011

Erivajadustega laste toetuseks korraldataval kontserdil „Heli puudutus“ 9. aprillil Nokia kontserdimajas astuvad üles Eesti tippmuusikud Laura Põldvere, Helin-Mari Arder, Sergio Bastos ja Raivo Tafenau bändiga. Lisaks esineb ansambel Mahavok, kelle jaoks on tegemist selle kevade ainsa kontserdiga Tallinnas.

Erivajadustega laste toetuseks korraldataval kontserdil „Heli puudutus“ 9. aprillil Nokia kontserdimajas astuvad üles Eesti tippmuusikud Laura Põldvere, Helin-Mari Arder, Sergio Bastos ja Raivo Tafenau bändiga. Lisaks esineb ansambel Mahavok, kelle jaoks on tegemist selle kevade ainsa kontserdiga Tallinnas.

„Tänavune “Heli puudutus“ on juba kolmas MTÜ Charity Pirital ühingu poolt korraldatud erivajadustega laste teraapiate heaks toimuv kontsert,“ ütles kontserdi eestvedaja Aet Urbas. „Hea tahte korras astub ka seekord üles hulk tuntud muusikuid: Raivo Tafenau oma bändiga, Laura Põldvere, Helin-Mari Arder ja Sergio Bastos. Kontserdi teise osas sisustab tervikuna ansambel Mahavok oma värske plaadi „Galaktikad“ materjaliga.“ 9. aprilli kontsert on sellel kevadel Mahavoki ainus ülesastumine Tallinnas.

Aet Urbase sõnul on erivajadusega last kasvatavatel peredel väljaminekud teistest peredest suuremad, sest igapäevaselt kulub lisaraha ravimitele ja abivahenditele. „Toetavate teraapiate nagu muusika-, kunsti-, tegevus-, hobu- ja füsioteraapia jaoks vajatakse lisaraha, sest riigi poolt pakutavad summad rehabilitatsiooniteenusteks on kahjuks limiteeritud. Samas on need teraapiad meditsiinilise ravi kõrval väga olulised, et lapse arengut soodustada ja talle paremaid tulevikuväljavaateid luua,“ selgitas Urbas.

„Tänu meie eelmise aasta kontserdi õnnestumisele ja paljudele headele annetajatele toimus 21 raske ja sügava puudega lapse delfiiniteraapia Odessas. Abi saanute hulgas oli autistlikke, Downi sündroomi, tserebraalparalüüsi jt erinevate diagnoosidega lapsi,“ tänas Urbas seniseid heategijaid. Seekordse kontserdi tuludest loodetakse aidata veelgi rohkemaid peresid ja pakkuda toetust just nendeks teraapiateks, mida kõige enam vajatakse.

Aet Urbas märkis, et kontserdile tippmuusikute leidmine on läinud aasta-aastalt lihtsamaks: „Tundub, et endast nõrgemate märkamine ja aitamine on muutumas Eestis heas mõttes tavaliseks.“ Ka kontserdi ühe peaesineja, ansambel Mahavok liidri Heini Vaikmaa sõnul ei mõelnud bänd kaua, kas kontserdi ideega kaasa tulla. „Oleme heategevusprojektide raames esinenud ka varem ja see on alati väga hea tunne, kui saame lisaks oma kuulajatele muusikaelamuse pakkumisele ka teistmoodi kasulik olla.“

Kontserdi „Heli puudutus“ piletid hinnaga alates 10€ on müügil Ticketpro müügikohtades www.ticketpro.ee ning tund enne algust kohapeal. Infot saab ka MTÜ Chariy Pirital kodulehel www.charitypirital.ee Laste teraapiate heaks on võimalik teha ka otseannetus MTÜ Charity Pirital arveldusarvele 10220110912010 „Laste teraapiate toetuseks“.

MTÜ Charity Pirital asutati 2008. aastal. Algselt koondas ühing Pirital elavaid erivajadusega lapsi ja täiskasvanuid ning nende pereliikmeid. Ühingu missiooniks on toetada erivajadustega laste ja noorte teraapiate rahastamist läbi tuluürituste korraldamise. Tänaseks on projektidesse kaasatud ka teistes Eesti piirkondades elavaid abivajajad.

Täiendav informatsioon:
Aet Urbas
Kontserdi „Heli puudutus“ projektijuht vabatahtlikkuse alusel
MTÜ Charity Pirital juhatuse liige
Tel: 56456485
charity.pirital@mail.ee