fbpx

Tony Alleni kontserdiõhtu avab uus Eesti bänd Jagaspce

06. detsember 2010

Sel neljapäeval, 9. detsembril jõuab Tallinnasse Nigeeria päritolu afrobiit-staar Tony Allen koos võimsa 10-liikmelise peobändiga. Meeleoluka õhtu Rock Cafés avab hüpnootilist aafrika ja aasia mõjutustega muusikat viljelev bänd Jagaspace.

Sel neljapäeval, 9. detsembril jõuab Tallinnasse Nigeeria päritolu afrobiit-staar, maailmakuulus trummar ja Fela Kuti bändiliider Tony Allen koos võimsa 10-liikmelise peobändiga. Meeleoluka õhtu Rock Cafés avab hüpnootilist aafrika ja aasia mõjutustega muusikat viljelev uus Eesti bänd Jagaspace.

Elav legend Tony Allen on läinud muusikaajalukku kui Fela Kuti bändi Africa 70 muusikajuht ja trummar aastatel 1968-1979. Allen arendas välja revolutsioonilise rütmikeele, mis seob omavahel Aafrika muusika polürütmilisuse ja 60-70-ndatel Nigeerias laineid löönud funkile ja R&B’le omased murtud rütmid, gruuvi ja tantsulisuse. See stiil nimega afrobiit on mõjutanud suurt osa tänapäeva muusikast: nii souli, jazzi, R&B’d, hip-hoppi kui klubimuusikat ning nendest tänapäevastest muusikastiilidest on omakorda õppinud ka Tony Allen, kelle moodsas Aafrika tantsumuusikas on täna kohal nii dub’i, broken beati ja avant-garde hip-hoppi kui rock-show energiat.

Tony Alleni talendi tulihingeliste austajate hulka kuuluvad nii Eesti publikule tuttav Soome kosmosejazzi-mees Jimi Tenor, muusikavisionäär Brian Eno kui rock-bändi Red Hot Chilli Peppers bassimees Flea, Alleni suurimaks fänniks ja viimastel aastatel ka koostööpartneriks võib aga pidada Briti bändist Blur tuntud Damon Albarni, kes on oma plaadifirma alt andnud välja Tony Alleni albumeid ja mänginud Tonyga koos ka supergrupis the Good, the Bad and the Queen. Kuu aega tagasi ajas maailma muusikapressi kihama ka uudis, et Damon Albarn, Tony Allen ja Flea on töötamas taas uue bändi ja uue plaadi kallal, mille keskseks figuuriks ja muusikaliseks mõjutajaks on Albarni sõnul just Tony Allen.

Tallinnasse jõuab Allen oma 10-liikmelise live-bändiga vahetult peale kontserttuuri Aafrikas, kriitikute poolt kiidetud sooloalbumi „Secret Agent“ maailmatuuri raames. Tony Alleni live-etteasted on oodatud ja hinnatud nii jazzi-, maailmamuusika- kui rockifestivalidel ja prestiižsetes kontsertsaalides üle maailma. Mitmed muusikasõbrad on Alleni tantsulisi ja kaasakiskuvaid live-esinemisi pidanud oma elu parimaiks kontsertelamusteks.

Tund enne õhtu staari, tuleb neljapäeval Rock Café lavale värske Eesti bänd nimega Jagaspace. „Meie helikeeles on ühendatud akustilise ja elektroonilise maailma orgaanilisemad osad. Lugudes on olulisel kohal meloodiad, harmoonilisus, sügavus ja loomulik voolamine, laulja Kaushalya ingellik hääl kõlab 5 erinevas keeles. Kõlavad meie endi kirjutatud lood, iidsed mantrad ja hetkes sündiv improvisatsioon. Lavale võtame kaasa Indiast pärit harmooniumi, Austraalia digeridoo, Aafrika trummid, 70-ndate kosmilised analoogsüntesaatorid, sämpleri ja loodushelid,“ kommenteerib bändi juht Paavo „Paf“ Eensalu. Bändi koosseisus astuvad üles veel Kirtana Rasast tundud Kaushalya ja Alexander Kardaš, DJ Tapecut elektroonikal ja Mattias Siitan džembedel.

Kontserdi ajakava:
Neljapäeval, 9. detsembril Rock Cafés:
19:00 avame uksed
20:00 Jagaspace
21:00 Tony Allen live

Kontserdipiletid on müügil Piletilevis ja Ticketpros ISIC-kaardiga 395.-/tavahind 495.-