fbpx

Torme trotsides: Kamaal Williamsi bänd koos Diana Adelaide’iga

01. mai 2017
Triin Kala, Kleer Tali ja Eeva Trei

Kui 29. aprilli õhtul rahvas Vaba Lava saali mõnusa ootusärevusega täitis, siis peagi algav Kamaal Williams bänd oli justkui kontsert-oaas keset väljas möllavat tormiilma. Teadmata asjaoludel oli bändi koosseisus ilmnenud muudatusi, mistõttu oli Tallinna publikul võimalik kuulata Yussef Kamaali repertuaari veidi uuemas võtmes koos trummari Joshua MckNastyga. Sooja tervituse saatel võeti laval vastu ka Diana Adelaide, kes võlus oma vahetu oleku ja mõnusa r’n’b-liku vokaaliga.

 

Publikumuljed püüdsid kinni Triin Kala, Kleer Tali ja Eeva Trei.

 

Tõnu Pedaru, ajaloolane, ja Stella Wadowsky, ajakirjanik: “Kõlab nagu mingi klišee, aga kontsert oli lihtsalt uskumatu. Meil oli väga hea meel, et see trummar, kes esialgu pidi tulema, jäi seekord koju, kuna tänane trummar (MckNasty) oli super vahetu ja äge tüüp. Justkui ninanips – kuna saime parema, kui oskasime oodata! See, kuidas bänd suhtles laval teiste muusikutega ja tegelikult ka publikuga, mängis väga suurt rolli. Väga heaks asjaoluks oli ka see, et me seisime täpselt lava ees paremal ääres, kus saime jälgida lauljat, trummarit, bassisti. Peale selle, et trummar ja laulja olid nõnda ilusad, siis laulja olek laval oli täpselt selline, justkui ta oleks olnud teadlik sellest, et teda filmitakse ja pildistatakse. See on väga õige oskus tänapäeval, kus suurem osa suhtlusest käib Instagrami ja sotsiaalmeedia kaudu. Tänapäeva artist, kes on sellest teadlik, on juba samm edasi.
Elava muusikaga on lihtsalt nii, et peab korra lava ees ka ära käima, et näha bändi ja nende musitseerimist lähedalt. See kommunikatsioon, mis tekib, on suur osa elamusest. Muidugi on ka helikvaliteet saalis teatud kohtades parem.”

 

Kenn-Eerik Kannike, helitehnoloog: “Mega! Puhas energia, ägedad muusikud. See bassist oli täielik beast, selles mõttes, et need käigud, mida ta lugudesse pani, olid väga mõnusad. Trummari näoilmed olid ainulaadselt lahedad. Dünaamika oli küll kogu aeg laes, kuid see on vast nendele omane värk – see töötas hästi.”

 

Kaisa, melomaan: “See lauljanna oli midagi imelist, tõi lavale värsket energiat ja lisas kogu esitusele midagi väga erilist!”

 

Robert, trummientusiast: “Väga-väga lahe kontsert. Trummar oli terve aeg nii rõõmus, tore on näha, et inimene naudib oma tööd nii suurel skaalal. See pakkus ka mulle rõõmu! Sound oli natuke paigast ära, ei andnud piisavalt tümpsu edasi.”

 

Risto, produtsent: “See oli evolutsiooniline. Ma pole sellist asja kuskil aasta aega küll kuulnud Eestis. Mina pole oma elu jooksul näinud nii pühendunud, emotsionaalset trummarit popis, jazzis või funki’s kui see vend, kes täna oli. Respect. Raske on rääkida asjadest, mis on väga head. See oli väga tasemel.”

 

Tiina, muusik: “Ma arvan, et trummar oli väga äge. Mulle meeldis selle bändi harmooniakasutus, aga kontsert ise jäi natuke liiga jämmilikuks. Oleks tahtnud natuke rohkem liigendatud vorme kuulda.”

 

Marek, elementmajad: “Mulle väga meeldis. Eriti rütmide käsitlemine ning trummari ja klahvimängija omavaheline side. See oli uskumatu vaade.”

Paavo,
 isa: “Ka väga meeldis. Üks parimaid bände, mida ma kuulnud olen üle pika aja.”

 

Peeter, tehnikavaldkond: “Mulle väga meeldis! Olenemata sellest, et bändis polnud esialgselt plaanitud koosseis, oli kontsert siiski väga heal tasemel. Eriti meeldis trummar. Laulja oli tore üllatus. Henry WU ise on vana räpimees, seega rõõm oli näha, et tüübid teevad ka tõsisemat muusikat. Tekkis kohati selline meditatsiooniseisund, et midagi ei pea mõtlema, vaid saab lihtsalt nautida.”

 

Elisabeth, avalik haldus: Väga meeleolukas oli! Vahva näha, kuidas inimesed oskavad pilli mängida. Trummari emotsioon oli väga nakatav! Oled seal trummari juures ja endal läheb ka tuju heaks. Hästi kihvt!”

 

Yussef Kamaal (Suurbritannia)
29. aprillil 2017 Vabal Laval

 

Koosseis:

Kamaal Williams ehk Henry Wu – klahvpillid, produtseering

Diana Adelaide Rocha de Brito – vokaal

Tom Driesser – bass

Joshua MckNasty – trummid

 

Vaata kontserdi pildigaleriid siit!