fbpx

TRAGIKOMÖÖDIA HELIS – DUO PETITE VENGEANCE

03. november 2015
Mariliis Rannama

Kui Duo Petite Vengeance oleks mängufilm, võiks seda nimetada action-elementidega tragikomöödiaks, mille eksistentsialistlikud keerdkäigud suubuvad teema arenedes positiivse lõpplahenduseni. Prantsuse väikese kättemaksu duo peategelased, trummid ning saksofon, tõid kuulajateni suurepärase helilise vaatemängu, mis kõlas ühtse tervikuna ja pakkus nii sügavaid mõtisklushetki kui ka lõbusalt kaasahaaravaid naerupuhanguid.

 

Duo Petite Vengeance’i etteaste 30. oktoobri õhtuses Philly Joe’s jazziklubis algas hoogsalt, andmata kuulajatele võimalust muusikasse sisse elamisega viivitada. Jérémie Piazza tantsuline trummimäng Brasiilia-hõnguliste rütmidega avaloos lõi kogu järgneva etteaste suhtes põnevil ja ootusäreva meeleolu. Järgnenud pala viis kuulajad aga melanhoolsete saksofoninootidega justkui rahvast täis New Yorgi öistele tänavatele Martin Scorsese’ filmis ”Taksojuht”.

 

Kahtlemata sobiks Duo Petite Vengeance ilmestama paljusid muidki nimekaid linateoseid filmiajaloos, sest vahepeal haaras trummar kätte kitarri, mille bluusilikud helid koostöös veidi sahiseva sopransaksofoniga manasid silme ette stseenid kuskilt vesterni ja film noir’i ääremailt. Just siis, kui tundus, et nüüdseks on enam-vähem kõik maailma mured peas lahti harutatud, ootas mõttesse vajunud kuulajaid helge Mehhiko armastuslaul peaosas Raphaël Quéneheni vokaaliga. Samal ajal kui Raphaël Quénehen läbi saksofoni lauldes ja pilli mängides meieni muretuid hispaaniakeelseid sõnu puistas, mängis Jérémie Piazza kitarri ning saatis end samal ajal trummidel. Romantiline pala pani filmilikule etteastele oodatud punkti, sest pole ju midagi kurvemat teosest, mille lõpus armastus ei ületagi ootamatult eluteele tulevaid katsumusi.

 

Tõeliselt põnev epiloog kogu kontserdile oli duo lisapala saksofoni, trummide ning sigadega. Just nimelt – paistab, et kummist sead võivad osutuda väga mitmekülgse heliga rütmiinstrumentideks.

 

Duo Petite Vengeance

30. oktoobril Philly Joe’s jazziklubis

 

Koosseis:

Raphaël Quénehen – saksofon, vokaal

Jérémie Piazza – trummid, kitarr