Trio Sooäär-Vaigla-Ruben esitlevad uut plaati

13. mai 2009

Reedel 15. mail esitletakse no99 jazziklubis uut plaati “Tuljak”, mis koosneb jazzilikeks lugudeks seatud Miina Härma kooriloomingust.

Reedel, 15. mail kell 21.30 esitleb jazztrio koosseisus Jaak Sooäär (kitarr), Raul Vaigla (basskitarr) ja Tanel Ruben (trummid) no99 jazzklubis uut plaati “Tuljak” (AVA Muusika 009), millel kõlavad seaded Miina Härma tuntud koorilauludest nagu Tuljak, Ei saa mitte vaiki olla, Lauliku lapsepõli jt.

Trio on koos mänginud üle kümne aasta ja 2007. aastal ilmus neilt kontsertplaat “no99 jazzklubis” (AVA Muusika), mis leidis üllatavalt positiivse vastukaja ja on praeguseks peaaegu läbi müüdud. Trio on aastate jooksul mänginud häid lugusid nii eesti kui maailma evergreenide ja standardite varasalvest.

Jaak Sooäär kirjutab uuest projektist nii: “Eelmisel aastal tekkis mul autoga sõites mõte, et Eesti vaste Ameerika jazzistandarditele, mis enamasti pärit muusikalidest ja kinofilmidest, on meie koorimuusika. Ma olen ise aastakümneid aktiivne koorilaulja olnud ja nii tekkis mõte proovida jazztriole arranžeerida Miina Härma muusikat. Härma muusika sobis trio helikeelega väga hästi ning märtsi lõpus said 11 Härma lugu linti.”

Maikuu jooksul esitleb trio plaati veel Rakveres, Viljandis, Pärnus ja Tartus.