fbpx

TUDENGIJAZZ ALUSTAB UUE HOOGA!

13. veebruar 2011

Noorte rütmimuusikafestival Tudengijazz 2011 toimub 16-19 veebruar Tallinnas, Tartus, Viljandis ja Narvas. Kokku leiab aset üle kahekümne jazzmuusika kontserdi, üles astub üle viiekümne artisti Eestist, Soomest, Rootsist, Venemaalt, Itaaliast ning Suurbritanniast.

Noorte rütmimuusikafestival Tudengijazz 2011 toimub 16-19 veebruar Tallinnas, Tartus, Viljandis ja Narvas. Kokku leiab aset üle kahekümne jazzmuusika kontserdi, üles astub üle viiekümne artisti Eestist, Soomest, Rootsist, Venemaalt, Itaaliast ning Suurbritanniast.

Festivali eesmärgiks on luua esinemisvõimalusi jazzmuusikat õppivatele tudengitele Eestist ja välismaalt. Kindlasti pakub Tudengijazz publikule värskeid elamusi noorte jazzitalentide sulest.

Festivali peakorraldaja Kristjan Mazurtchaki sõnul on oluliseks muutuseks ning uuenduseks 2011 festivalil koolide võrgustiku loomine, millel baseerub kogu festivali esinejate valik ja koostöö. “Tudengijazz loob võrdsed esinemisvõimalused igale noorele professionaalsele jazzmuusikule. Koostöös koolidega on meil tagatud kiire infoliikumine ning kontserdite kvaliteet. Välismaa ülikoolide huvi festivali vastu olnud juba üllatavalt suur,” lisab Kristjan.

Tudengijazz 2011 projektijuht Rein Kutsar toob välja kodu- ja välismaiste muusikute kontaktide vahetuse soodustamise: “Meie eesmärgiks on jätkata Tudengijazzi traditisioone – kõik kaasatavad artistid saavad võimaluse osaleda jämmsessioonidel, mis annab neile võimaluse saada aimu välismaiste tudengite interpretatsiooni tasemest ning samuti soodustab kontaktide vahetust.” Kutsar toob festivali plussidena välja ka muusikutevahelise koostöö rahvusvahelisel pinnal.

Tudengijazz 2011 festival on tublisti laiendanud oma piire ning külla tulevad värsked bändid lisaks Eestile (Sigmund Georg Otsa nim. Muusikakoolist, Painters Job TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiast, The Parker Quartet Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast, IHM Trio Elleri Koolist ning Narva Muusikakooli bänd) ka Soomest (Nina Höynälä Group), Rootsist (MaiGroup, Planet Xenia), Venemaalt (Peterburi Akadeemia bänd) ning Itaaliast (Santa Cecilia Jazz Ensemble).

Festival kulmineerub 18. veebruaril Tallinnas Von Krahli teatris, kus algusega kell 18 leiab aset kaheksast kontserdist koosnev tsükkel – kontserdid vaheldumisi esimesel ja teisel korrusel. Südaööl alustab Tudengijazzi Afterparty “Jazzitup”, kus astub üles UK-lauljatar Faye Houston koos ansambliga ECLECTIC. Samuti resideerub Tudengijazz veel 18. veebruaril Teater NO99 Jazzklubis ning 19. veebruaril KUKU Klubis. Lisaks Tallinna sündmustele külastab Tudengijazz 16. Veebruaril Pärimusmuusika Aita Viljandis, 17.veebruaril klubi Plink Plonk Tartus ning 19. veebruaril Geneva Keskust Narvas.

Kogu info festivali kohta aadressil www.tudengijazz.ee. Piletid müügil Piletilevi müügipunktides ning tund enne algust kohapeal.

Kristjan Mazurtchak / kunstiline juht
mazurtchak@gmail.com
Tel: +372 50 113 43

Rein Kutsar / projektijuht
rein.kutsar@gmail.com
Tel: +372 59 048 666