Tuuli Tauli edu Lady Summertime’il

21. juuli 2009

Tuuli Taul võitis eelmisel nädalavahetusel toimunud Lady Summertime 2009 rahvusvahelisel lauljate konkursil 2. koha.

Soomes toimuv Lady Summertime on kujunenud Põhja-Euroopa suurimaks rahvusvaheliseks jazzlauljate võistluseks, kus sel aastal osales 18 naislauljat 16 riigist. Võistlus on toimunud Soome erinevates paikades ning teiskordselt korraldati seda Kajaanis, kus jõeäärse hotellikompleksi kõrval asub kaunis Kaukametsä kontsertsaal.

Eestist oli seekord esinemas koguni 3 lauljat – Tuuli Taul, Reelika Ranik ja Hatuna Narsavidze, viimane küll esindamas oma sünnimaad Gruusiat. Lauljate üldise tugeva taseme taustal pakkusid kõik Eesti lauljad tõsist konkurentsi. Finaalis oleks võinudki olla rohkem lauljaid, kuid kahjuks jäid korraldajad enda otsuse juurde piirduda vaid 6 finalistiga.

Lady Summertime võidu ja publiku lemmiku tiitli võttis suurepärase hääle ning tugeva lavalise karismaga Lela Kaplowitz Horvaatiast. Kolmandaks tuli nooruke, kuid väga enesekindlalt mõjuv Ania Rybacka Poolast, kes lummas terve saali ääretult tundeliselt esitatud looga ”I Concentrate On You”.

Teine koht 1000 eurose preemiaga läks Tuuli Taulile. Eesti publik on Tuuli esituses harjunud kuulma isikupärast ja sügavat omaloomingut, kuid juba Nõmme Jazzi konkurssi võites andis ta kindlalt teada, et ka jazzis on ta sama arvestatav tegija. Soomes üllatas Tuuli žüriid oma kaasahaarava improvisatsiooniga, loo edasiandmise oskusega ja nõudliku repertuaarivalikuga ning muusikaliselt oli ta kõikidest konkurentidest tugevaim. Veidi on veel puudu enesekindlust ning publikule avatumat olekut, mida loodetavasti aitavad leida sügisel algavad jazzlaulu õpingud Hollandis.
Autor Jaanika Ventsel, Nõmme Jazz