Uganda muusik Joel Sebunjo kontserdid ja workshopid Eestis

03. oktoober 2009

Kontserdisari Muuilm ja Mõnda esitleb oktoobris Uganda muusikut Joel Sebunjot.

Lähinädalatel annab Eestis hulga kontserte üsna erakordne muusik, sest temasarnaseid kohtab siinkandis harveminigi kui kord aastas – Uganda laulja ja multiinstrumentalist Joel Sebunjo.

Tema muusika segab mitmesuguseid eksootilisi muusikastiile nagu mbalax, mali blues, salsa ja rai. Enamasti eelistab Sebunjo oma lugusid esitada kõrvitsast ning lehmanahast valmistatud keelpillil nimega kora.

Joel Sebunjo kasvas üles Ugandas, õppis mängima mitmesuguseid rahvapille nagu endongo (sisalikunahast keelpill), amandinda (marimba Aafrika eelkäija) ja kalimba (väike metallist klahvidega löökpill, nn. pöidlaklaver).

Ta on õppinud ka Lääne-Aafrika rahvamuusikat (Senegalis, Gambias ja Malis) sealsete tuntud meistrite juhendamisel. Sebunjo repertuaari kuuluvad nii tema enda lood kui Uganda rahvalaulud, mida on täiendatud ja segatud erinevate Aafrika rahvaste lauludega.

Viimased aastad on Joel Sebunjo veetnud peamiselt kontserdilavadel Malaisiast Rootsini ning esinenud koos selliste tuntud meistritega nagu Ba Cissoko, Didier Awadi, Cheb Khaled, Etran Finatawa, Miriam Makeba, Oliver Mtukudzi, Baba Maal, Salif Keita ja paljud teised.

Eestis esineb Joel Sebunjo tuuriga paljudes linnades, muuhulgas:
09.10 Tallinnas Mustpeade Majas
10.10 Viljandis Pärimusmuusika aidas
15.10 Tartus klubis Trehv
24.10 Pärnus Ammende Villas

Tallinnas annab ta lisaks kaks õpituba, kus tutvustab Uganda ning laiemalt ka Aafrika kultuuri.

Ühel neist peab lisaks Joel Sebunjo pillimängututvustusele loengu ka Peeter Volkonski. Tema tutvustab 16. sajandil Mali impeeriumi loonud kuningas Sundiata Keitat. Mõlema mehe ettekannet lindistab raadiosaade Ööülikool.

Töötoad toimuvad:
5. oktoobril kell 16.00 Kopli Noortekeskuses (Kopli 98)
8. oktoobril kell 16.00 Tallinna Noorsootöö Keskuses (Suur-Ameerika 35). Koos Peeter Volkonski ja Ööülikooliga.

Esimesele kümnele inimesele, kes registreerivad end enne 5. oktoobrit ja osalevad ühel töötubadest, on sissepääs 9. oktoobril Mustpeade Majas toimuvale Joel Sebunjo kontserdile tasuta.
Registreeruda saab aadressil jannoster@gmail.com.