fbpx

Ultima Thule ja Bonzo – täpselt paras ports legendaarsust!

20. aprill 2013

Ultima Thule bluusilikele ja rokilikele menulugudele elas Jazzkaare Merepaviljonis 19. aprilli õhtul kaasa nii ustavaid fänne kui ka teisi muusikahuvilisi. Koos Ultima Thulega astus laval üles ka Bonzo, kelle sügav hääl koos Riho Sibula erilise tämbriga tekitas saalis tõeliselt tormise maru. Kuulajate muljeid panid kirja Liis Uustal ja Kristin Viljamaa.

Jazzkaare avapäeva viimastesse tundidesse mahtus täpselt paras ports legendaarsust, nimelt võttis Ultima Thule järjekordselt kuulajad endaga kaasa müstilisele reisile. Bänd võlus nii tuntud repertuaari kui ka värskete nootidega. Valge telk oli lavasuitsust ja värvilistest tuledest pungil, saal oli töönädala lõppu tähistavat rammestust täis, kuid kindel on see, et inimesed nautisid muusikat!

Karge ja karuse Ultima Thule trumbiks olid eestikeelsed tugevad laulusõnumid, lavalt pakatav energia, pingelised kitarrisoolod ja ulmelistesse sfääridesse kandev muusika. Vähehaaval kogus kontsert jõudu ja kasvas aina võimsamaks. Kontserdi tipuks kujunes aga Bonzo ülesastumine, mil Ultima Thule tuntud lood said veelgi vägevama ja kõlavama vormi.

Kuulajate muljeid panid kirja Liis Uustal ja Kristin Viljamaa.

Nancy (26), bioloogiatudeng: Ma olen pärit Kambodžast, kuid elan Soomes ja tulin nädalavahetuseks Eestisse sõbrale külla. Tulime täna kontserdile, sest mu sõber on Ultima Thule suur fänn ning minu jaoks eesti muusika on väga unikaalne. Ma ei saanud aru sõnadest, kuid muusika kõnetas mind teisiti. Tantsisime saalis, meil oli väga lõbus.

Anni Arro: Mulle Riho väga meeldib, ta on mu lapsepõlvesõber. Ultima Thulet kuulates saab lõõgastuda ja välja lülitada oma igapäevaelu. Nad on nii lahedad tegijad, sellel bändil on karismat, sellepärast nad ongi juba nii kaua kuulajate südametes olnud.

Raivo (30), Kultuurikatlast: Ma olen hästi pikalt igatsenud seda Jazzkaare bluusi osa. Selle ma sain nüüd täna kätte, väga mõnus tunne! Kõik tüübid, kes laval olid, on Standardid. Teised muusikud peavad neile järgi hüppama. Vot see on tase, milleni püüelda!

Tiit (34),tehnik: Mulle tänase kontserdi puhul ei meeldinud see, et Bonzo tuli ka lavale. Ta laulis liiga kõvasti, kohati tundus, et ta karjus. Minu jaoks see polnud enam ilus, sest kuulajatele saab hinge pugeda hoopis vaiksema tämbriga. Tulin tegelikult täna kontserdile ainult sellepärast, et tahtsin oma lemmiklaulu kuulda. “Kolm paksu sakslast“, kuid seda nad ei mänginud.

Reelika (30), jurist: Ma olen Ultima Thulet enne tänast ka kuulnud, näiteks Õllesummeril, ning siis mulle jäi väga meelde see bänd. Ta eristus seal üritusel teistest esinejatest. Aga tänane kontsert kinnitas järjekordselt, et see bänd ei vea alt. Ultima Thule elab veel kaua.

Taivo (47): Ma arvan, et eelmine kord, kui me nägime Ultima Thulet, oli see Oru Promenaadil Toilas ja enne seda Haapsalu lossimägedes. Iga kord on olnud pisut erinev ja eks see toimumiskoht on kindlasti mõjunud, Haapsalus ühtemoodi ja Toilas hoopis teistmoodi. Haapsalus olid nad laval koos Tõnis Mägiga ja Toilas kuulsime esimest korda koos Bonzoga. Nii on Ultima Thule olnud iga kord erinev ja pakkunud omamoodi elamust, nii ka täna õhtul ja olen tegelikult väga rahul. Nad on alati oma tuntud headuses ja mulle on nende kontsert alati ootamist väärt üritus. Eks nad aastatega lähevad järjest paremaks, on kindlad lood, mida alati oodatakse ja samas ikkagi leiad midagi uut. Ei väsi neid lugusid kuulamast, eriti veel, kui kontserdil on see võimalus.

Katrin, ajaloolane: Tore oli. Külalisesineja Bonzo oli hea nagu ikka ja nauditav oli nende kokkumäng.

Urmas Dresen, ajaloolane ja Eesti Meremuuseumi direktor: Kui vähegi võimalust on olnud, on alati Ultimat Thulet kuulamas käidud, aeg-ajalt teed ei ole ristunud, aga praegu need ristusid kenasti. Ma ei ole Bonzoga neid varem mitte kunagi kuulnud, aga see, kuidas Bonzo kõlas väga kenasti Ultima Thulega kokku ja nad Riho Sibulaga lava peal üksteist toetasid, oli ikkagi väga tore ja nauditav. Ma arvan, et see kooslus oleks tegelikult mõnel teisel puhul veelgi arvestatavam, Bonzo hääl sobib väga hästi nende muusikaga.

Aleksander Reitsakas, programmeerija: Väga meeldiv oli kuulata. Esimene osa oleks võinud natuke valjem olla, aga ma nautisin tõesti seda lõppu. Bonzoga kõlasid koos väga jõuliselt ja paremini isegi, kui ma lootsin. Eriti tihti pole käinud Ultima Thulet kuulamas, aga nüüd peab vist käima hakkama.

Merepaviljon, 19. aprill 2013
Ultima Thule ja Bonzo

Koosseis:
Riho Sibul – vokaal, kitarr
Aare Põder – klahvpillid
Kalle Vilpuu – kitarr
Raul Vaigla – basskitarr
Toomas Rull – trummid
Bonzo – vokaal