fbpx

Kontserdikaja: Unelev pärastlõuna Basic Conceptiga

30. november 2003

Päikesepaistelise pühapäeva lõunal rullis Kunstihoone valgusrikkas saalis oma helivaiba lahti Basic Concept. Saksofonisti Raul Sööti ja kitarristi Ain Aganit ühendava projekti repertuaarist tuli esitamisele nii uuemaid kui vanemaid palu.
Söödile ja Aganile sekundeerisid Mihkel Mälgand kontrabassil ning soome trompetist Jarkko Hakala, kelle soolod pälvisid vist kõige sagedamini publiku ovatsioonid.
Ansambli rammestavalt rahulik jazz harmoneerus kenasti Toomas Vindi elutöönäituse raames seintel rippunud metafüüsiliste maastikumaalidega.

Andres (55) täheldas Basic Concepti kontserdil tüüpiliselt eestlaslikku juhtumit sellest, kuidas alguses ei saa vedama ja pärast ei saa pidama. “Esimene kompositsioon ei olnud suurem asi, aga teine, neljas ja viimane kompositsioon olid juba väga head. Ansambli natuke melanhoolne muusika ei kattunud täielikult minu maitsega. Samas sobis muusika hästi ümbritsevasse ruumi – kui ta kõlanuks kusagil kohvikus, siis ta ehk polnukski nii hea, aga siin oli tipp-topp. Oli selline pärast lõunasööki unelemise muusika, aga kuna mul oli hiline hommikusöök, siis see sobis ka väga hästi.”

Neiu (20):” Väga hea kontsert. Sööt on muusik, kes on ise juba üht-teist saavutanud. Kuigi varem ma kontserdil neid kuulnud pole, siis tänane meeldis mulle väga. Koht annab veel lisavõlu juurde. Kuigi kõik Jazzkaare kontserdi paigad on head, siis kunstihoone hõng mõjub kõigele lisaks suurepäraselt!”

Riho Baumann:”See oli kui ilmaaias lillede hõljumine, rütmililled said vabalt liuelda ja õitseda. Koht ja muusika harmoneeruvad suurepäraselt ja see hõljume saab siit suurepäarse jätku.”

Keskealine naisterahvas:”Väga hea, et kontserte korraldatakse ka pühapäeviti ja et neid on ka tasuta. Siis saavad kontserte külastada ka need, kellel selleks tavaliselt võimalust pole. Koht on väga hea, muusika ja maalid mõjuvad koos väga hästi!”

Tõnis Tatar ja Kaisa Tahlfeld Jazzkaare pressikeskusest