Uus festival – Saare Jazz ehk Valgus Pimeduses

17. august 2009

22. augustil toimub Saarmaal jazzisündmus, millest korraldajad soovivad kujundada uue traditsiooni. Esinevad Sofia Rubina, Kalevi Luohivuori jt.

Laupäeval 22. augustil kl 21 toimub Saaremaal Pidula Forelli puhkekülas esimene Saare Jazz ehk Valgus pimeduses. Korraldajad loodavad, et kontserdist saab iga-aastane traditsioon.

Saare Jazzi peaesineja on Sofia Rubina, kes on viimastel aastatel võitnud mitmeid vokaaljazzi konkursside auhindu nii Eestis kui välismaal.

Sofia Rubinat ja teda saatvat Club Eclecticut soojendab Saaremaalt Lümandast pärit noor laulja Teele Viira, kes osales edukalt rahvusvahelisel noortekonkursil Jazzartist 2009. Erikülalisena astub üles Soome trompetivirtuoos Kalevi Louhivuori.

Kontsert toimub veskitiigi ühel saartest, mille jälgimiseks on saare vastaskaldale püstitatud suur telk laudade ja istekohtadega kuni 300 inimesele. Jazzihelide kõrval saab nautida värskelt püütud ja küpsetatud forelli, veini ja erinevaid suupisteid. Õhtule paneb punkti ilutulestik.

Saare Jazzi lõpetab jätkupidu telgis ja söögitares. Peale kontserti mahub puhkemajadesse ja kämpingutesse ööbima 90 inimest, telkijaid veelgi enam.
Pilet maksab 40 krooni.