fbpx

Vaba Lava avaprogramm – Jazzkaar kutsub: Ingrid Lukas (Eesti-Sveits) ja Tuomo (Soome)

09. september 2014

19.-21. septembril avatakse Tallinnas Telliskivi loomelinnakus Vaba Lava – uus kaasaegne etenduskunstide keskus, kus kõrvuti sõna-, tantsu- ja muusikateatriga hakkavad toimuma ka kontserdid, kunstinäitused, kinoseansid, festivalid jpm. Jazzkaarel on suur rõõm ja au sisustada laupäeva, 20. septembri õhtu, kus esinevad kaks karismaatilist isikupärast lauljat — Ingrid Lukas Zürichist ja Tuomo Helsingist.  

 

Kontserdi avab Eestist pärit andekas muusik Ingrid Lukas, kes juba ligi 20 aastat elab ja tegutseb Šveitsis. Omanäolise lauljatari hääle ilu ja sisendusjõud on erakordsed. Ingrid toob oma muusikas kuulajani üldinimlikke väärtusi väga isiklikul moel. Lauljatar esitab koos trummari ja klahvpillimängija Patrik Zossoga värsket elektroonilise puutega loomingut uuelt peagi ilmuvalt kolmandalt heliplaadilt. Suur rõõm on üle pika aja neid suurepäraseid muusikuid Eestis taas näha ja kuulda.

 

Kontserdi teises pooles esineb Soome klahvpillivirtuoos, helilooja ja laulja Tuomo koos beatboxijaga Felix Zenger. Kui Tuomo varasem looming on tugevasti inspireeritud soulist ja lemmikutest nagu Curtis Mayfield, Stevie Wonder ja Marvin Gaye, siis värskeim, neljas sooloalbum „The New Mystique“ on pööranud uue lehekülje. 70ndate souli järel on ta oma loomingus liikunud pigem 80ndate ja 90ndate süntesaatorihelide ja rütmide juurde. Igal juhul on Tuomo särav lavamuusik, kelle plaatidelt kuuldav emotsionaalsus on ehedalt kohal ka igal ta kontserdil.

 

Ingrid Lukas: https://www.youtube.com/watch?v=tI8W6QRT-Pk

Tuomo: https://www.youtube.com/watch?v=L1y00yl-j0w,

https://www.youtube.com/watch?v=gWZPgnF_tB4 

Piletid saadaval siin

Vaba Lava avaprogramm Telliskivi loomelinnakus 

Jazzkaar kutsub: Ingrid Lukas (Eesti-Sveits) ja Tuomo (Soome) 

Laupäeval, 20. septembril kell 21