fbpx

Vahetu ja elujõuline James Dalton

20. aprill 2014
Ester Bogdanov

James Daltoni lavaleastumisega algas ameerikaliku bluusitrubaduuri sooloesinemine. Juba esimese üldtuntud looga “The House of the Rising Sun” viis Dalton publiku endaga ühte rütmi.

Meeleoluvarjundeid lisasid sellele järgnevad laulud: hoogsalt suupilliga kõnelev “Dancer”; seda mahendav, aastaid tagasi kirjutatud kurblaul “Mama’s Got Her Ukulele” ning veidi teistlaadne ja uudsem “Folk Song”. Elavdavana mõjus “Sugar Mama” dialoogi otsiv ja ürgseid tunge väljendav laulmislaad.

Vahelduseks valjuhäälsele bluusile võis kõrv puhata “Every Man’s Blues’i” sissejuhataval slide-kitarri introl. Eestlased pandi proovile “Woodshop Song’iga”, mille saateks jalgadega rütmi luues koges publik kontserdil tõelist kohalolu. Enne lavatulede kustumist interpreteeris Dalton ühe oma lemmiku, ameerika muusiku, Grateful Deadi solisti ja laulukirjutaja Jerry Garcia lugu. Pärast lisalugu šokeeris Dalton publikut klassikalise a capella ülesastumisega: kõlas “Lasciatemi Morire”, millele järgnes ühtlasi ka ülestunnistus muusikaõpingutest klassika alal. Kontserdi viimased piisad olid veidi rahulikumad – YouTube’is tuntust kogunud “Come Back to the Jersey Shore” ja paljukuuldud “Stand by Me”.

Üldiselt olid James Daltoni vahetu suhtlus ja hea huumorisoon need, mis publikut lisaks bluusi-, kantri- ja klassikameloodiatele kõnetasid ja tema isikule ja muusikale positiivse järelkaja tagasid.

Kuulajatelt uuris kontserdimuljete kohta Ester Bogdanov.

Teivi (31), riigiametnik: Oli väga omapärane kontsert. Sobis hästi väiksele seltskonnale, intiimne. Kuulaksin teda jälle, igal juhul!

Anneli (37), raamatupidaja: Väga äge kontsert! Kuulasin enne tema lauludest YouTube’is klippe, kuid need ei tundunud nii head, stiil oli ka kuidagi teistsugune. Kontsert oli ikka üllatavalt äge!

Piret (35), klaasikunstnik: Särtsakas. Silm säras. Elus inimene. Ikka power, mitte jorin!

Lauri (31), doktor, ja Evelin (31), klienditeenindaja: Meeldis see lugu, mille ta siis tegi, kui oli noor, 18-aastane. See pani kuulama. Mõnus kontsert! Lähemal istuda oleks ehk parem olnud. Ei ole pettunud, et tulime, kindlasti kuulaksime teda veel.

JAMES DALTON – laul, kitarr, suupill, mandoliin
19. aprillil 2014 kell 22 teater NO99 jazziklubis