fbpx

Vaimustav blues’i-õhtu John Scofieldiga

21. aprill 2015
Rahel Talts

Kauaoodatud ja inspireeriv kitarrist John Scofield esines laupäeval, 18. aprillil Jazzkaarel teist korda. Kui 2004. aastal esines ta festivalil endanimelise grupiga John Scofield Group, siis seekord astus ta lavale hoopis blues-muusiku Jon Clearyga kahekesi. Duo esitas kõige ehtsamat blues’i ning sekka ka veidike mõnusat funk’i. Paljude lugude puhul võis kuulaja kogeda äratundmisrõõmu. Klaveri ja kitarri sümbioos toimis suurepäraselt, täites saali ja inimeste südamed, ning tekitades tunnet, nagu laval oleks suur bänd. Kontserdile lisas värvikust Jon Cleary imeline lauluhääl ning muusikute vaba ja autentne lavaline olek. Duo haaras rahvast kaasa kohe esimesest akordist, tekitades isu kaasa plaksutada, nipsutada või isegi tantsida. Aplaus, rõõmuhüüded ja isegi jalgade müdistamine, lootuses imepärast kooslust lisalooks tagasi kutsuda, kestsid pikalt. Kindlasti tekitas John Scofieldi äratuntav ja omapärane helikeel nii mõneski nostalgiat ja rõõmu.
Kuulajailt küsis kontserdi kohta muljeid Rahel Talts.

Ain Agan, kitarrist: Mulle meeldis Tiit Kusnetsi lause selle kontserdi kohta: „Muhe kontsert oli!“ Ja oligi muhe. Scofield on mind lapsepõlvest saati saatnud ja minu väga suur lemmik. Väga tore oli teda jälle kuulda ja näha.

Mihkel Metsala, trompetist: Minu arust oli ääretult muhe, et kaks vanameest andsid tohutult mõnusa feeling’u edasi. Scofield on olnud üks mu iidolitest juba väga ammusest ajast ja teda on nähtud väga eri värvingutes ja tänane värving meeldis väga.

Tiit Paulus, kitarrist: Need, kes armastavad Ameerika muusikat, siis siin ta oli – spirituaal, blues. Kes ei armasta, see ei armasta. Mulle meeldis väga, minu noorus möödus Ameerika muusikaga ja see jätab tugeva jälje. See on minu jaoks vundament ja siia peale annab laduda kõike muud.

Villem Rent, Elleri kooli noor muusik: Mulle väga meeldis see kontsert, sest üle pika aja tuleb siia Jazzkaarele üks artist, kes pakub mulle isiklikult erilist pinget ja meelelahutust. Mulle meeldis see duo kooskõla, ma pole varem väga kuulanud kitarri ja klaverit koos mängimas. Tõesti väga meeldis.

Sandra, noor muusikahuviline: Väga lahe oli see, et sain hoopis teisest küljest tundma seni kaugemaks jäänud muusikuid. Jon Clearyt ma enne ei teadnud. Ja ütleks, et Sco ikka paneb vägevalt. Oli väga muljetavaldav ja väärt kohalesõitmist.

John Scofield & Jon Cleary Vabal Laval 18. aprillil 2015

Koosseis:
John Scofield ‒ kitarr
Jon Cleary ‒ klahvid, vokaal