fbpx

Valter ja Jaak Ojakääru sulest kaks uut raamatut

08. november 2010

Ilmunud on Valter ja Jaak Ojakääru sulest kaks uut raamatut: „Raimond Valgre legend“ ja viimane osa Eesti levimuusika ajaloo sarjast „Oma laulu leidsime üles“.

Ilmunud on Valter ja Jaak Ojakääru sulest kaks uut raamatut „Raimond Valgre legend“ ja viimane osa Eesti levimuusika ajaloo sarjast „Oma laulu leidsime üles“.

„Raimond Valgre legend” on raamat muusikust, kelle loodud laulud said legendaarseks siis, kui Valgre ise enam ammu akordioniklahve ei sõrmitsenud.

Raamatu autor Jaak Ojakäär kõnnib helilooja Raimond Valgre elu ja loomingu radadel, teejuhiks on talle isa Valter Ojakäär. Teoses on Raimond Valgre ammuste teekaaslaste mälestuskilde ja tema loomeradade uurija Eino Avarsoo tõdemusi, mis avavad Valgre laulude vähe tuntud või tundmatut ajaloolist tausta ning tema loomingut mõjutanud tundeelu tagamaad.

Rikkalikult illustreeritud raamat on seni Valgre kohta ilmunud teostest kõige mahukam ja põhjalikum, selles on esimest korda avaldatud kogu Raimond Valgre loomingulise pärandi register.

Tuntud ja tundmatu Valgre raamatuga on lisana kaasas CD millel 15 Valgre lugu alates „Pärnu ballaadist” kuni „Saaremaa valsini” huvitavas ja uudses arranžeeringus. Henn Rebane Valgre lemmikpillil akordionil ja Tõnu Raadik viiulil toovad Valgre tuntud lood kuulajani uues tõlgenduses.

Valter Ojakääru uus levimuusikaraamat „Oma laulu leidsime üles” on Valter Ojakääru kirjutatud väärtusliku sarja „Eesti levimuusika ajaloost” neljas osa. See raamat hõlmab perioodi 1950. aastaist kuni tänapäevani.
Autor jutustab põhjalikult Eesti Raadio kollektiividest: estraadiorkestrist aastatel 1955–1998 ja raadios tegutsenud vokaal- ja instrumentaalansamblitest. Eraldi peatükid on pühendatud selle perioodi menukatele orkestritele, dirigentidele ja popansamblitele ning nende loomingule. Paeluvad on peatükid väljapaistvatest lauljatest ja vähe teadaolevast eesti levimuusikast paguluses.

Sarjas „Eesti levimuusika ajaloost” on juba ilmunud:
„Vaibunud viiside kaja” (2000)
„Omad viisid võõras väes” (2003)
„Sirp ja saksofon” (2008)