fbpx

Värviküllane esmaspäev Petros Klampanise Trioga

10. detsember 2019
Anita Maasalu

9. detsembri õhtu oli Jazzkaarele omaette oluline tähtpäev – esmakordselt jõudis festival Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia uude kontserdisaali. Võib rõõmuga tõdeda, et ka jazzmuusika sobib paljukiidetud akustikaga saali suurepäraselt.

Ilmselt aitasid atmosfääri loomisele kaasa ka saali seintele tõmmatud järelkaja lühendavad kardinad ning leekivpunased valguslahendused – igal juhul sobis jazztrio EMTA kontserdisaali lavale nagu valatult. Tõsi, Petros Klampanis on teatavasti teinud koostööd mitme sümfooniaorkestriga, seega pole tema muusika klassikalavadele võõras.

Ühes pianist Kristjan Randalu ja löökpillimängija Bodek Jankega toodi Jõulujazzi publikuni tõeline žanrite ja kõlade palett. Juba esimesena kõlanud värske albumi avalugu “Easy Come Easy Go” võlus oma eksootilise rütmika ja värvika meloodiaga, mis ei valmistanud pettumust ka üheski teises loos. Avapalas ja nii mõneski järgnevas loos mängis Janke harjumuspäraste trummide asemel India löökpilli tablat. Ainuüksi selle meisterlik valdamine röövis kuulaja tähelepanu.

Meeldiv oli kuulata karakterite rohket vaheldumist nii lugude vahel kui ka üksikpalade sees. Vastukaaluks klassikamaigulisele klaverisoolole võis kõlada rokilik trummisoolo, meloodilise ballaadi järel jällegi palavikuliselt ergas pala. Kõikesiduvaks elemendiks oli loomulikult Klampanise võrratu bassikäsitsus. See sai aga eriliselt esile tõusta just kontserdi keskpaigas, kus Randalu ning Janke jätsid lava hetkeks ansamblijuhi päralt ning too näitas pilli, looper’i ning hääle abil, et on võimeline ka üksi suure kontserdisaali muusika kütkesse viima.

Akustilisi instrumente täiendas trio nii mõneski loos elektroonikaga, mis mõjus pigem siduva elemendi kui eraldiseisva osana. Mainimata ei saa jätta ka esimest lisalugu “Monkey Business”, mis küttis oma sisemise energiaga tuntavalt soojaks ka istuva publiku, nii et ansambel ka teiseks lisalooks tagasi kutsuti. Igal juhul ei pidanud jazzisõber, kes otsustas pimeda detsembrikuise esmaspäeva kontserdisaalis või Klassikaraadio seltsis veeta, oma valikus kindlasti pettuma.

 

Petros Klampanis Trio feat. Kristjan Randalu & Bodek Janke (Kreeka-Eesti-Poola)

9. detsember kell 19.00, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suur saal

Koosseis:
Petros Klampanis – bass
Kristjan Randalu – klaver
Bodek Janke – löökpillid

 

Vaata kontserdi galeriid SIIT!