fbpx

Venemaal ilmub uus jazziajakiri Джаз.Ру

29. detsember 2006

Detsembri lõpus esitleti Moskvas uut jazziajakirja Джаз.Ру, mida saab jaanuari keskpaigast tellida ka Eestisse.

16. detsembril tähistas maailma juhtiv venekeelne jazziportaal www.jazz.ru Moskvas oma 9. juubelit, millest kujunes uus algus venekeelsele jazziteemalisele trükiajakirjandusele.

Nimelt esitles jazz.ru juht Cyril Moshkow uut venekeelset ajakirja Джаз.Ру, mis pole käepikendus vene jazziportaalile. Ehkki tegijaskond on sama, mis portaalil, ei hakka trükiajakiri veebilehe sisu dubleerima.

Джаз.Ру detsembrinumbri kaanepersoon on trompetist Valeri Ponomarjov. Pikem artikkel on Leedu jazzielust. Tutvustatakse uusi raamatuid ja plaate, Moskva jazziklubisid. Lugeja leiab ajakirjast hulga kontserdiarvustusi. Oma rubriigid on ka noortele jazzmuusikutele ning jazzmuusika huvilistele. Ajakirja maht on 60 lehekülge.

Kvaliteetsele valgele paberile trükitav Джаз.Ру ilmub 2007 aastal 4 korda: veeburaris, aprillis, juunis ja augustis. Peatoimetaja Moshkowi sõnul leiab ajakirja veebruarinumbri veergudelt suure tõenäosusega ka ansambli The Dynamite Vikings Moskva-kontserdi arvustuse.

Ajakirja Джаз.Ру saab tellida www.jazz.ru kodulehelt. Esialgu kehtib ajakirja tellimise võimalus vaid Venemaa territooriumil. 2007. aasta tellimuse hind on 392 rubla.

Jaanuari keskpaigast saab ajakirja tellida ka piiri taha. Hinnad ja võimalused leiab alates 10. jaanuarist jazz.ru kodulehelt.

Moshkowi sõnul pole ajakirja väljaandmisse kaasatud investoreid. Esimene number anti välja omal jõul. Edaspidi peaks ajakirja kulud katma reklaamimüük ja ajakirja enda müük.