fbpx

Viimsi JazzPopFestil näeb Eesti staare ja esinejaid kaugemalt

12. mai 2011

II jazz- ja popmuusikafestivalist Viimsis võtab osa üle 350 laulja. Publikut oodatakse saali juba kell 11, kui lavale astuvad esimesed koorid. Vokaalansamblid asuvad võistlustulle kell 14. Eriti huvitavaks võib kujuneda kell 17 algav kontsert-konkurss, kus esinejateks on „Laululahingu“ saatest tuntud Tallinna Ülikooli kammerkoor, Suisapäisa, Nuku Koor, Konguta segakoor jt. Festivali lõppkontserdil kell 20 kuuleb noort ja andekat Kadri Voorandi koos  vokaalansambliga Estonian Voices.

„Juba teist aastat järjest osaleb meie festivalil Tallinna Ülikooli kammerkoor, keda juhatab poplaulja Mikk Saar. Vokaalansambli Söörömöö koosseisus kuuleb ka üht selleaastast staarisaate finalisti. Et näha, kes see on, tuleb festivalile ise kohale tulla,“ vihjab projektijuht Kristel Pedak. Lisaks kohalikele lauljatele tuleb auhinda püüdma ka koor Amsterdamist. Osalejaid hindavad oma ala asjatundjad: Siim Aimla, Thea Paluoja ja Martti Meumers.

Festival teeb koostööd Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooliga, mille bänd festivalil osalejaid saadab. Otsa kooli direktori ja festivali kunstilise juhi Aarne Saluveeri sõnul kuuleb selleaastasel festivalil nii legendaarse Paul Ruudi arranžeeringuid kui ka täiesti uusi noori koosseise, kellele võib ennustada kuulsusrikast tulevikku. „Tuleb tunnustada ka Viimsi valda, kes omavalitsusena Eesti ainsat omataolist festivali toetab,“ lisas Saluveer.

Festivali toetavad Kultuurkapital, Milstrand, Viimsi Kaubanduskeskus, Seashore Productions, Harmoonikum ja Promemoria.

Pääsmed hinnaga 5 ja 3 eurot on müügil kohapeal.

Rohkem infot www.viimsivald.ee/jazzpopfest ja festivali Facebooki lehel.

Lisainformatsioon:

Kristel Pedak

festivali projektijuht

jazzpopfest@viimsivv.ee

tel +372 55 519 561