fbpx

Viiulivirtuoos Ungarist vaimustas taas

26. aprill 2019
Christopher Toomberg

24. aprilli õhtul esines Vabal Laval Ungari viiulivirtuoosi ja helilooja Félix Lajkó Trio. Muusiku stiilipaletti kuuluvad traditsionaalne folk-, ja keelpillimuusika ning klassika-, jazz-, rokk-, bluus- ja improviseeritud muusika, milles kõiges suudab artist vabalt improviseerida. Tegemist on artisti teise esinemisega Eestis – kümme aastat tagasi lummasid nad Jazzkaarel publikut erinevate kultuuridesse sulanudumise oskuse ja sügava tunnetusega. Ka seekord ei vandunud trio 2009. aasta debüütkonstertile alla ning andis järjekordse virtuoosse etteaste.

 

Monika, meditsiinivaldkond (53):

Väga meeldis. Ta oli väga teistsugune viuulivirtuoos, natuke erines teistest artistidest. Just see asjaolu, et päris palju autentset pärimusmuusikat oli sisse põimitud, mitte isegi nii palju jazzi. Ja sõrmed liikusid nii kiiresti, hämmastav.

 

Malle-Reet, kunstnik/restauraator (vanus teadmata):

Ma olen vaimustuses. See oli tõeline elamus. Need mehed olid nii muusikas sees, see oli hämmastav. Nad absoluutselt ei suhelnud publikuga, aga see muusika oli nii loomulik – temperament ja virtuooss – seal oli kõike, ka romantikat. Ma ei mäletagi, et oleks viimasel ajal nii head kontserti kuulanud.

 

Linda, gümnasist (18):

Väga võimas trio, selles polnud enne kontserti kahtlustki. Félixi viiulimäng on tõeline attention grabber oma kiirete liigutuste ja teravate nootidega. Kitarr ja kontrabass lõid särtsakale viiulile mahedama tausta ning kogu see koosseis sulandus väga mõnusaks kuulamiseks. Meeldis, et muuskastiil vahepeal vahetus ja seega ei tekkinud tüdimust üksluisusest. Trio oskas väga hästi publiku tähelepanu hoida, läheks kindlasti järgmine kordki kuulama.

 

Félix Lajkó Trio

24. aprillil kell 21.00 Vabal Laval

 

Koosseis:

Félix Lajkó – viiul

Attila Sidoo – kitarr

József Horvàth – kontrabass

 

Vaata kontserdi pildigaleriid siit!