Viljandi kitarrifestivalile tuleb külalisi USAst ja Hiinast

22. mai 2009

Septembris toimuval kitarrifestivalil esinevad Eesti parimad kitarristid ning välja antakse Tiit Pauluse nimeline Noore Kitarrimängija Preemia.

22.- 26. septembril 2009 toimub Viljandis teine improvisatsioonilise kitarri festival, mille peaesinejaks on tänavu Rootsi tippkitarrist Andreas Öberg.

Viljandi kitarrifestivali eesmärgiks on edendada improvisatsioonilist ja stiiliülest kitarrimängu ning korraldajad Ain Agan, Aleksei Saks ja Robert Jürjendal usuvad, et uue festivaliga on õnnestunud luua koondatud väljund.

Festivalil esinevad ka kitarrivirtuoosid Paul Bollenback Ameerikast koos Raul Sööt Quartetiga, Teemu Viinikainen Soomest Agan-Viinikainen Quartetis, Rootsi-Taani-Eesti trio Dynamite Vikings, Riho Sibul Electric Trio Andres Põldrooga, Andre Maaker, UMA ja eelmise aasta publikulemmikuks pärjatud Jalmar Vabarna Viljandi Guitar Trio ridades. Festival tutvustab igal aastal erinevaid kitarri sugulaspille ning Viljandisse tuleb ka tunnustatud pipa-mängija Lan Weiwei Hiinast.

MTÜ Viljandi kitarrifestival annab välja ka iga-aastast Tiit Pauluse nimelist Noore Kitarrimängija Preemiat, mis aitab ühel väljapaistval Eesti noorel muusikul ennast täiendada kitarriõpingute alal. Eelmisel aastal osutus selleks Virgo Sillamaa. Korraldajad soovivad festivali raames koondada meistrikursustele kitarritudengeid Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Venemaalt ja mujalt. Toimuvad veel jamsessionid, õpitubade ülesastumised ning esinevad tudengiprojektid ja festivali kitarriorkester.

Viljandi kitarrifestivali peamised koostööpartnerid on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia ja Viljandi Linnavalitsus.