fbpx

Kontserdikaja: Vocal Six laulis püksilukke sulgedes

30. november 2003

Viieteistkümnenda Jazzkaare lõpetas a capella ansambli Vocal Six säravalt humoorikas kava. Rootsi sekstett rändas kontserdil vabalt 20. sajandi muusikaajaloos ja jazz, popi ja rocki vahel. Intelligentselt keerati irooniline vint Tom Jonesi, Beach Boysi ja Take Thati pophittidele. ABBA “Dancing Queen” tuli näiteks esitusele renessansslauluna.

“On teil siiani olnud lõbus õhtu? Me muudame seda!” kõlas lavalt keset kontserti, kuid publiku õnneks või õnnetuseks seda ei juhtunud ning kuuik osutus nii populaarseks, et juba viis minutit peale kontserti lõppu olid kõik nende plaadid viimseni ära ostetud. Sel aastal ainsa vokaalkollektiivina Jazzkaarel üles astunud Vocal Six parodeeris osavalt ja kaasakiskuvalt tänapäeva boy-bande. Osavalt said mehed hakkama ka püksilukkude sulgemisega, ise samal ajal kuuehäälselt lauldes. Elevust jätkus kogu kontserdiks.

Jaana Padrik, õiguskantsleri kantselei avalike suhete juht, endine Riigikogu liige ja ajakirjanik:”Haruldane! Minu jaoks oli vist tegemist selle Jazzkaare tippüritusega. Ma armastan üldse väga vokaali. Niivõrd kihvti liikumise pealt nõnda puhtalt laulda – see on professionaalsuse tipp.”

Riina Luik, ajalehest Postimees:”Suurepärane! Kõik tõesti meeldis: lavashow, vokaal, teostus. Ning esitus oli soe ja ehe. Just viimasest olen Jazzkaarel pisut puudust tundnud. Siit sain kätte. Fantastilised poisid.”

Merle (24), jurist:”Väga tore oli. Meeldis see, et minu jaoks oli see üllatus. Tulin tõsist jazzi kuulama, aga tegelikult oli meelelelahutust ka. Ma ei olnud selliseks show´ks valmis, aga üllatus oli ikkagi positiivne. Olen alati Jazzkaarel vokaalgruppe kuulamas käinud: need toovad meeldivat vaheldust.”

Andres Hallmägi (47), advokaat:”Vapustav! Tulin eelarvamusega. Vokaalgruppe on päris palju ja arvasin, et ega neid tippe nii palju ei saa ju olla. Aga oli. Mõtlesin, et kui naishäält pole, siis ei ole esituses sära, aga oli küll. Hästi tabasid renessansi hõngu. Pulli võib igaüks teha, aga SEDA kõik ei suuda. A cappella gruppidel on välja kujunenud teatav standardkava: seal on poppi, immitatsioone – kõike. Nende esitus oli hästi tasakaalustatud. Ehk oleks võinud olla veel mõni rootsi rahvalaul.”

Raul Mälk, endine välisminister:”Väga elurõõmus, särav ja naljakas! Oli näha, kuidas nende muusikas mõtted välkusid.”

Linda, kunstnik:”Väga populaarne kava oli. Vist natuke mustalt laulsid. Aga ikka oli tore kuulata vanu hitte.”

Rein (45), autojuht:”Hästi mõnus, peaks ostma nende plaadi. Ei oska midagi asjalikku öelda, lihtsalt ilus.”

Eeva Toom, muusikaõpetaja ja pianist:”Armastan väga jazzi ja ka täna jäin rahule. Poisid olid toredad. Rootslased on üldse väga andekad. Käisin ka The Real Group´i kuulamas, seega saan võrrelda. Huumor, mida poisid täna laval tegid, oli ise juba midagi väärt.”

Vahendasid Anneli Lepp, Grete Soosalu, Tõnis Tatar ja Roland Karu Jazzkaare pressikeskusest.