fbpx

Kontserdikaja: Willase Bluusi ideel on tulevikku

02. märts 2007

Tanel Padari ja Tanel Rubeni ühisprojekt tõi BonBoni väga kireva publiku. Loe, mis mõtteid kontsert kuulajais tekitas.

28. veebruaril kohtusid BonBon Jazz Lounge´is Tanel Rubeni algatusel loodud muusikutegrupp Willane Bluus ja rokimees Tanel Padar. Koosseisu kuulusid väga mainekad muusikud, kelle professionaalsust hindas publik väga kõrgelt. Klahvpillidel musitseeris Urmas Lattikas, bassil Mihkel Mälgand, kitarril Jaak Sooäär ning trummidel Tanel Ruben. Tanel Padar, kes lisaks laulmisele üllatas publikut sisukate kitarrisoolodega, sobib suurepäraselt bluesi esitama, tõdesid kuulajad.

Eliis Vennik uuris, mida kuulajad kontserdist arvasid.

Silver (20), muusik:”Ütleme, et näha oli, et varem nagu väga proovi ei olnud tehtud. Ei, Padar kõlas tegelikult normaalselt, aga ta on ka paremini laulnud. Lattika soolod mulle ei meeldinud, kõik kõlasid ühtmoodi ludistamistena. Sooäär oli tõesti vinge. Kavas oleks instrumentaallugusid vähem võinud olla.”

Evelin (26), projektijuht:”Mulle meeldis kontsert väga. Kuulsin kordi Vikerraadiost reklaami ja see äratas minus huvi, aga kuna mul on hetkel väga kiired ajad, mõtlesin, et ei jõuagi kontserdile. Padari stiil meeldib mulle tõesti väga ja ka blues on selline mõnus.
Kui laval on koos sellised nimed nagu näiteks Lattikas ja Ruben, kes on ju tõelised professionaalid, ei saa ju kuidagi halb olla. Tuntud nimed garanteerivad mingi kvaliteedi. Eriti meeldib Padar mulle live kontsertidel. Kui mõni muusik on eriti hea just stuudiomuusikuna, siis Tanel Padar sobib ühtviisi hästi nii lavale kui ka plaadile. Tänase kontserdi juures nautisin kõige rohkem erinevaid rütme ja vaheldumisi.”

Andrus (33), projektijuht:”Mind võlus Taneli bluesi idee, kuigi otseselt bluesi fänn ma ei ole ja iga päev sellist muusikat just ei kuula. Pillimehed olid aga meistrid ja selline projekt kindlasti rikastab muusikuid ja annab uusi kogemusi ja ideid. Mine sa tea, äkki Padar hakkabki vanaduses bluesi laulma hoopis – miks ka mitte, talle sobiks väga hästi.”

Anonüümseks jääda sooviv mees:”Väga lahe oli! Ma olen asjaga nii palju seotud, et ei julgekski kohe väga sõna võtta. Raske on neid tundeid tegelikult sõnadesse panna. Kontsert oli väga heal ja professionaalsel tasemel. Tanel Padar tõi muusikasse juurde toorust ja ehedust, sellist ürgset jõudu, mõjudes tasakaalustavalt.
Lood iseenesest olid ju väga lihtsad ja meloodilised, seepärast moodustasidki need kaks poolust sümbioosi. Tegelikult ei olegi nad väga erinevad – on pill, on hääl. Kui tahad ja oskad nendega midagi teha, siis on väga hästi. Muusika oli kuulajale tehtud hästi käepäraseks, arusaadavaks ja võimalikult lihtsaks- muidu oleks võinud kontsert natuke keeruliseks muutuda, seetõttu tuli asja pisut söödavamaks teha inimestele. Eks igaüks tajub siin asja erinevalt: siin on Taneli fännid, jazzi huvilised, bluesisõbrad. Aga usun, et siit jagus igaühele midagi.”